Instalacja steroników Nvidii na Ubuntu

Witam.

Muszę zainstalować sterowniki do karty graficznej, ponieważ te systemowe nie działają dobrze.

Pobrałem odpowiedni plik *.run z nvidia.com. Napiszcie jak to zainstalować z poziomu konsoli. Jestem zielony w sprawach związanych z linuxem.

Plik mam ma płycie więc mam wpisać

sh /media/cdrom0/NVIDIA-Linux-x86-173.14.05-pkg1.run

? Jeśli tak robię, nie znajduje pliku.

Pomocy!

Witam.

Najlepiej przejdź do folderu w którym znajduje się plik. Jak w dosie poleceniem “cd katalog”. Nie wiem czemu, ale jak podaję dłuższą ścieżkę, to system nie może znaleźć celu. Jeśli masz możliwość to możesz też przenieść na twardego. Jak polecenie “ls” pokaże Ci plik sterownika, to tak jak podawałeś “sh NVIDIA(jak wpiszesz początek nazwy pliku i wciśniesz tab, to automatycznie uzupełni)…”. Niestety obawiam się, że jeżeli to świeża instalka, to i tak nie masz kompilatora, który będziesz musiał doinstalować przez aptitude. Jeśli tak jest, to sterownik Cię o tym poinformuje.

Pozdrawiam i powodzenia.

ubuntu ma narzędzia (manager sterowników własnościowych) które zainstalują właściwe dla twojej karty sterowniki wystarczyło poszukać conieco…

Menadżer, menadżerem. Mnie akurat łatwiej jest dojść z systemem do ładu, kiedy zaktualizuje jądro i ixy nie chcą ruszyć poprzez sterowniki producenta. Chyba, że ten problem występuje tylko w 64 bitowym Kubuntu…

A nie łatwiej będzie przez EnvyNG?