Instalacja sterownika do karty sieciowej w laptopie po formacie


(zubek29) #1

Witam. Zrobiłem przeinstalowanie na laptopie wójka i mam szczególny problem z zainstalowaniem na nim sterownika do karty sieciowej. Laptop to Samsung NP355E5C-A04PL a zainstalowany system to Windows Vista Home Basic 32 bit. Jestem pewny że jak zainstaluję sterownik do wi-fi i złapię internet to przy pomocy programu do automatycznej instalacji sterowników zrobię to bez problemu. Bardzo proszę o jakąś pomoc bo czuję się bezradny wobec tego sterownika, przeszukałem już pół internetu i nic nie działa. Dodam jeszcze że chyba coś spieprzyłem bo jak wcześniej miałem w menedżerze urządzeń w zakładce kart sieciowych coś takiego jak Qualcomm... co chyba było kartą sieciową tak teraz tam tego nie ma, jest tylko Realtek PCIe GBE Family Controller ale to nie jest bezpośredni sterownik do wi-fi. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.


(tosiekbu) #2

Podaj identyfikator urządzenia

 

Masz możliwość podłączania laptopa pod lan 


(mrFreeze) #3

Zobacz przez Menadżer Urządzeń ten sterownik

http://www62.zippyshare.com/v/20700330/file.html


(zubek29) #4

Z tym internetem już sobie poradziłem (po kilku godzinach pracy). Myślałem że będzie już z górki ale za nic w świecie nie mogę zainstalować chipseta. Pobrałem już chyba 10000 sterowników i dalej nic. Próbowałem to zrobić za pomocą kilku programów do automatycznego instalowania sterowników, ale ciągle nic. Mi się wydaję że w tym laptopie mam jakąś słabą kartę graficzną ale na necie pisze że jest Radeon 7340. Pobierałem już do niej sterowniki ze strony AMD ale albo instalacja się zatnie albo wyszkoczy błąd albo zaintaluje się w 5 sekund i dalej jest to samo. Błagam o jakąś pomoc. Aha i przez identyfikator urządzenia też już bardzo długo próbowałem i nic.


(mrFreeze) #5

http://support.amd.com/en-us/download/chipset?os=Windows+7±+32

 

Zobacz co autodetect wykryje oczywiście po instalacji Chipsetu i restarcie.

http://support.amd.com/en-us/download/auto-detect-tool


(zubek29) #6

Nic z tego. Wywala błąd. Tu mi dałeś linka do wersji na windowsa 7 lub 8 a ja mam viste ale i tak pobrałem jeszcze wersję na vistę i też jest błąd. Mi się wydaję że to wogóle nie jest kompatybilna ta karta z vistą i przez to całe problemy. Możliwe że będę musiał znowu przeinstalować system tylko że na 8? Aha i jeszcze przez taką fajną stronę ze sterami próbowałem pobrać ten sterownik i tam właśni pisało że do mojej wersji systemu nie ma takiego sterownika. Ale szczerze mówiąc to jest chore że człowiek kupując teraz laptopa nie ma możliwości przeinstalować sobie systemu na starszą wersję. Proszę o jeszcze jakieś rady, będę bardzo wdzięczny.


(mrFreeze) #7

Niestety tak to bywa MS system wybrał za Ciebie :slight_smile: Większość nowych chipsetów itp nie wspiera starszych systemów. Mamy tą wolność wyboru :smiley: