Instalacja sterownika karty graficznej Radeon 9600 w Fedorze

Mam Radeona 9600Pro 128MB/128bit. Chciałem zainstalować do niej sterownik ale nie mogę go znaleźć. Szukałem w google ale tam jest opis instalacji dla Fedory 6 a ja mam 9. Czy da się ten sterownik jakoś zainstalować tak zeby efekty pulpitu działały?

Z tego co jest napisane _TU_ oraz _TU_ problem z instalacją sterowników pod ATI wynika z wersji serwera X użytego w Fedorze 9:

Więc pozostaje Ci:

a) zabawa z (?) downgrade serwera X itd. w/g TEGO HOWTO - “Howto for F9”

b) czekanie na oficjalne wydanie sterowników (post z polskiego forum fedory) - bo potem jak już wyjdą będzie nowa zabawa z odkręcaniem - co niekoniecznie musi pójść “gładko” :x

No i obowiązkowo chociaż przejrzyj ten wątek (13stron ale ostatnie powinny dotyczyć fedory 9) na forum fedora.pl

P.S./Offtopic A ten dźwięk w FF już Ci działa?

mich@l2312 , pamiętaj także, że oprócz sterowników zamkniętych, dostarczanych przez ATI, są również dostępne sterowniki otwarte dla Twojej karty graficznej (otwarte są tworzone przez społeczność linuksową). Możesz śmiało używać sterowników otwartych. Ich wydajność względem zamkniętych jest oczywiście trochę mniejsza, ale znów nie jest to kolosalna różnica. Sam zawsze korzystałem z otwartych sterowników. Poczytaj o nich, mniej zachodu, a wydajność dobra.

Ok, dzięki.

Tak działa.