Instalacja sterowników - Asus K72F - Kontroler PCI Simple C


(kremuwa) #1

W me ręce dostał się Asus K72F - w celu zainstalowania na nim Windowsa 7, sterowników i potrzebnego softu. Jako że model ten jest wspierany pod system Win7 przez producenta, praktycznie wszystkie sterowniki udało się łatwo zainstalować. Została tylko jedna pozycja w Menedżerze Urządzeń, opatrzona żółtym pytajnikiem - "Kontroler PCI Simple Communications". Zastanawiam się co to może być i który sterownik z tych driverów zainstalować, by było ok - a może jakiś całkiem spoza tej listy?


(Dimatheus) #2

Hej,

Pierwsza i najważniejsza kwestia - zainstalowałeś sterowniki do chipsetu płyty głównej?? Jeśli nie, zrób to koniecznie.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(stalesz) #3

PCI Simple Communications dotyczy modemu,prawdopodobnie telefonicznego.Jeśli nie zamierzasz z niego korzystać,to go wyłącz w menadżerze.


(kremuwa) #4

@Dimatheus - instalowałem wszystkie potrzebne sterowniki ze strony producenta aktualne i we właściwej kolejności :).

Modem telefoniczny w laptopie? Ok, wyłączę...


(Dimatheus) #5

Hej,

Czyli rozumiem, że najpierw poszły sterowniki do płyty głównej, a dopiero później pozostałe. :slight_smile: Czasami bywa jednak tak, że nie wszystkie urządzenia są znajdywane po instalacji paczuszki sterowników od Intela. Oczywiście jest na to sposób - ściągnięcie sterowników w wersji archiwum zip (jest ich tam więcej, gdyż przeznaczone są przede wszystkim dla deweloperów), wypakowanie ich do dowolnego folderu, a następnie instalacja sterowników do urządzeń ze wskazaniem położenia folderu ze sterownikami - praktycznie zawsze taka metoda działa. :slight_smile:

W niektórych modelach faktycznie taki jest - sam w posiadanym Acer'ku też takowy mam. Najłatwiej sprawdź, czy posiadasz w lapie złącze telefoniczne. Jeśli tak, na 100% model wyposażony jest w modem, który z powodzeniem można wyłączyć.

Pozdrawiam,

Dimatheus