Instalacja sterowników bez płyt

Witam

Mam takie pytanie:

Gdy sformatuje komputer to mogę zainstalować sterowniki poprzez mój komputer>właściwości>sprzęt>menadżer urządzeń i tam klikając na np. karta sieciowa zainstalować sterownik czy tak się nie da? Nie posiadam płyt ze sterownikami.

plwisnia

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Komputera się nie formatuje tylko dysk twardy/partycję dysku, a po formatowaniu należy system zainstalować

Można instalować sterowniki w ten sposób ale:

  1. dużo więcej z tym roboty.

  2. system nie zawsze rozpozna co to za urządzenie i nie znajdzie do niech sterowników.

  3. zainstalują się domyślne systemowe, które nie zawsze są najlepsze, do tego nie zawsze dostępne do wszystkich podzespołów oraz najczęściej instalują się bez oprogramowania służącego do konfiguracji ustawień sterowników.

  4. Aktualne i kompletne sterowniki możesz ściągnąć ze strony internetowej producenta płyty głównej, karty graficznej itp.

I wtedy ściągam je i np. zgrywam na pendrive i instaluje po formacie?

Przed reinstalacją systemu możesz sobie pobrać wszystkie potrzebne sterowniki i instalki ulubionych programów, zapisz na penie lub innej partycji, jak postawisz czysty system to sobie wszystko ładnie skonfigurujesz :wink:

Ściągasz je, możesz instalować z pena po zainstalowaniu systemu (nie istnieje coś takiego jak “formacie”)

W najgorszym przypadku może być tak, że pen nie będzie działał z powodu braku sterowników, w tym przypadku najlepszym wyjściem będzie nagranie ich na płytę CD lub ściągnięcie ich przed ponowną instalacją i zapisanie na innym dysku/partycji.

Ok dzięki za pomoc :wink: