Instalacja sterowników do ATI Mobility Radeon HD 5650

(Sumek) #1

Witam,

Mam pewien problem ściągnąłem na próbę Windows 8, wszystkie sterowniki się zainstalowały i te od producenta też, oprócz karty graficznej. Próbowałem wszelkich sposobów opisanych w Internecie. Czasami się instalowały i wyglądało, że wszystko jest dobrze, ale przy odtwarzaniu filmów czarny ekran...

Mój laptop to VAIO. Orientuje się ktoś czy do mojego modelu karty Sony wypuściło sterowniki bo ja takowych nie znalazłem, a te z Windows 7 nie działają.

(kajetan r) #2

Spróbuj tego narzędzia: http://www2.ati.com/drivers/auto/amddri … loader.exe

(Sumek) #3

Niestety nie działa. Pozostaje mi chyba tylko siedzieć na 7.

(Hito Kun) #4

Czarny ekran w filmach, oznacza, że nie zainstalowały ci się poprawnie WSZYSTKIE składniki pakietu Catalyst. Owszem zainstalował ci się sam sterownik, ale bez składnika odpowiedzialnego za sprzętowe odtwarzanie wideo. Jeśli przełączysz w playerze (albo na youtube) odtwarzanie na programowe, to zobaczysz, że obraz jest:) Niestety nie wiem (i nie mam czasu szukać), czy wyszedł jakiś (niekoniecznie oficjalny) sterownik dla twojej karty pod Win 8. Jeśli jednak nie zależy ci na sprzętowym odtwarzaniu, to po zmianie tych opcji obejdzie się bez powrotu do 7.