Instalacja sterowników do nvidia geforce 7300gt

witam

mam mały problem z tą kartą, ale pewnie dlatego że dopiero od wczoraj mam linuksa ubuntu 7.10 gg tak więc proszę o pomoc:

znalazłem sterowniki do mojej karty (http://pl.download.nvidia.com/XFree86/L … 7-pkg1.run) tylko że zamiast jakiegoś pliku wykonywalnego wyskakuje mi jakiś długi rząd komend i nie bardzo wiem co z tym zrobić więc będę wdzięczny za wszelką pomoc

drugie pytanie jest takie czy linuks potrzebuje sterowników do płyty głównej i jeśli tak to gdzie ich szukać bo znalazłem tylko to (http://www.asrock.com/mb/download.asp?M … 15GV&s=775) ale linuksa tam nie ma(swoisty rasizm)

więc może wiecie czy można je czymś zastąpić albo chociaż skąd sciągnąć sterowniki do karty dźwiękowej

proszę o w miarę szybką pomoc

Po pierwsze sprawdź w System → Administracja → Menedżer sterowników własnościowych . Możliwe, że ten program poleci Ci instalację sterownika do twojej karty graficznej, co powinno być w pełni automatyczne.

::lemon96:: , Kolega pyta o stery do Linuksa, nie XP. Twoje nabijanie postów jest zbędne!

skromny00 , Kliknij w ten link co podałeś PPM i wybierz “zapisz jako” i wtedy Ci się plik ładnie ściągnie.

skromny00

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go poprzez nie używanie polskich znaczków (ą, ę, ź, ż, ć, ó, ł, ń). Proszę więc o poprawienie wszystkich swoich postów w tym temacie pod kontem polskich znaczków, przy użyciu przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby, zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje.

//

OTy kosz.

Najprościej jest przez menedżer sterowników własnościowych.

Jeśli chcesz ręcznie:

http://kaka.ovh.org/howto/nvidia_drivers/

+google

już znalazłem sposób na te sterowniki

proponuje ściągnąć sobie program który nazywa sie envy ze strony http://albertomilone.com/nvidia_scripts1.html i on odnajdzie sterowniki do wszystkich kart graficznych i je zainstaluje:)

taka drobna koncepcja dla nowych uzytkowników linuksa i dla tych co nie chca sie bawic w terminalu