Instalacja sterowników do Sound blaster Audigy SE OEM

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum. Natrafiłem dzisiaj na problem, którego niem mogę rozwiązać. Siedzę już na tą instalacją ok. 3 godziny, przeszukałem pełno stron, ale odpowiedzi jak zainstalować te stery nie znalazłem. Problem jest taki:

System po założeniu karty w slocie PCI wykrywa urządzenie, natomiast, gdy chcę instalować oprogramowanie z dołączonej płyty wyświetla się taki komunikat:

screenshot004lc7.jpg

Ściągnąłem sterowniki ze strony Creativa i wyskakuje ten sam błąd, a alternatywne sterowniki kX Project nie chcą działać.

Wczoraj stawiałem system od nowa, więc wszytko jest świeże, zainstalowane sterowniki są kompletne. Jestem średnio-zaawansowanym użytkownikiem komputera. Proszę o możliwie szybką i skuteczną pomoc (nawet jeśli wymaga skomplikowanej ingerencji w rejestr lub system).

Próbowałeś wyłączyć zintegrowaną kartę dźwiękową w BIOSie ? Jeżeli nie, to wyłącz (odszukaj w BIOSie pozycję Onboard Audio , bądź podobnie i ustaw na DISABLED). Jeżeli nie znajdziesz, to poszukaj w instrukcji do płyty głównej, jak opisana jest w BIOSie zintegrowana karta dźwiękowa. Jeżeli nie posiadasz instrukcji, to pobierz ją ze strony producenta płyty głównej, bądź napisz tutaj, jaką płytę główną posiadasz (producent, model).

Oczywiście, zintegrowana karta została wyłączona w biosie. Ustawiłem z AUTO na DISABLED. A moje płyta to: Mercury KOB KT266a FDSX.

To co, nikt nie zna rozwiązania zagadki? :expressionless:

Witam. Nie wiem czy do tej pory uzyskales odpowiedz,ale jesli nie- postaram sie pomóc. Otóż miałem kiedyś podobny problem - kupiłem karte SB Audigy - w komisie bez sterowników .Okazało się, że sterowniki ze strony creativa wyświetlają dokładnie ten sam błąd co u Ciebie. Problem w tym , że Creativ wyprodukował tyle rodzajów tych kart ,że już sam sie pogubił. wpisałem dane z karty nr seryjny itd i znalazłem odpowiednie sterowniki,ktore w dalszym ciagu wyswietlaly blad.Zadzialaly dopiero jakies wersje beta na EAX 4.0 .Nie polecam jednak ich. Obciazaja bardzo system waza chyba ze 100mb - duzo niepotrzebnego szmelcu. KX to jest rozwiazanie tylko musisz zaopatrzyc sie w najnowsza wersje.

Miałem ten sam problem, ale o dziwo dostałem do wersji OEM płytkę se sterownikami. Niestety były one dosyć przestarzałe, wiec zacząłem szukać nowszych wersji. Ale do rzeczy. Spróbuj tych sterowników Creative Sound Blaster Audigy Value/SE/LS and Sound Blaster Live! 24-bit XP and Windows Vista Pack: 1.04.0077 http://pl.europe.creative.com/support/d … &x=17&y=13

Jeśli będziesz nadal miał ten sam problem, to po prostu wypakuj to archiwum. Wejdź do katalogu Drivers i uruchom plik Setup.exe. Jedynym minusem takiego rozwiązania będzie brak “ikony” kart muzycznej w pasku zadań. Mam nadzieję, że pomogłem.

mam ten sam problem co Nemuro mozecie mi pomoc podac te sterowniki?

A próbowałeś tych driverów ?

http://www.hardwareheaven.com/pax-drive … -05-a.html

nie no ciagna sie po 4kb/s moja plyta glowna to Gigabate Ga-m61PME-S2 jesli to pomoze