Instalacja sterowników graficznych na Virtual Boxie

Hej,

W ustawieniach programu należy karce video nadać więcej pamięci - minimum 256 MB.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie ma takiej opcji właśnie tam nigdzie a w biosie nie ma nigdzie takiej opcji do zmiany. Jestem w kropce:-(

Może ściągnę inną wersję programu

?

Gdzieś tam wyczytałem że w wmware nie da się zmienić rozmiaru karty wideo chyba

Hej,

A jaką w ogóle posiadasz kartę graficzną?

 

Nie, to raczej nic nie da.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hm to o to chodzi??

a715c200522c1c8dm.png

Przedmówcy chodziło pewnie o RAM karty graficznej guesta, a nie hosta. Tak czy siak, na Twoim miejscu odpuścilbym sobie próby odpalania starszych gierek w wirtualce. Szkoda czasu i nerwów. Albo próbować natywnie w trybie zgodności, albo stary lapek z Win XP i dedykowaną kartą graficzną (specjalnie do takich zabaw).

Hej,

Nie, nie - chodziło mi właśnie o ilość pamięci RAM w sprzętowej karcie graficznej (hoście). Widać, że to tylko 32 MB - w BIOSie musi być gdzieś opcja przypisanie większej ilości pamięci dla karty. Trzeba ustawić minimum 256 MB.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety w biosie wiele opcji nie ma i takiej też nie:( z tego co poczytałem na forach to moja karta nie nadaje się do gier chyba niestety nawet tych słabszych

Hej,

  • A jaki to dokładnie model laptopa?
  • Czy masz do niego zainstalowane wszystkie sterowniki? Trochę dziwi mnie to, jak karta wykrywana jest w systemie.
    Pozdrawiam,

Dimatheus

Dobra już to rozgryzłem mniej więcej. Po prostu specyfikacja lapka jest za słaba. Dziękuję za cierpliwość:) dodatkowe pytanie ile max ramu mogę przydzieluć wirtualnej maszynie? Jeśli przydzieliłbym cały ram to jest ryzyko że coś się spali albo zepsuje?

 

Raczej nie, byłoby trudno.

Hej,

Zależy od tego, ile pamięci masz teraz. Można założyć, że połowę RAMu spokojnie można przypisać maszynie wirtualnej.

Pozdrawiam,

Dimatheus