Instalacja sterowników grafiki amd

Witam karta graficzna hd 3650 jak zainstalować do niej sterowniki ? Jak  dobrze rozumię mam aktualnie sterownik otwarty który był od początku w mincie do mojej karty można zainstalować tylko sterownik zamknięty fglrx czy tak ? Czy fglrx który mam w synaptic

Witam,

 

Za pomocą

 

http://www.netext73.pl/

 

bezproblemowo zainstalowałem sterowniki do nvidia (z amd ie powinno być problemu) bardzo fajny program

Program używany przeze mnie na wielu różnych dystrybucjach (linuxy u znajomych rodzina ) nie miałem żadnego problemu,nie napisałeś placid jakie masz distro.

pocolg ma również rację ale błędy instalacji sterowników czy to linux/windows po prostu się zdarzają.

Dlatego iż obraz na tv podłączony przez hdmi ma wady film odtwarzany na laptopie jest ok ale  na tv pojawiają się takie zakłócenia coś ala poziome linie uskoki obrazu załamanie dzieje się tak głównie przy szybkich akcjach kiedy zmienia się sceneria dużo się dzieje. Nie widzę też możliwości ustawień obraz jasność , kontrast barwa takie jak miałem w ccc. Obraz na tv jest obcinany na krawędziach .

Sterowniki od AMD będą działać na tej karcie do kernela 3.4, czyli na Ubuntu 12.04 i Mincie 16

System:    Host: xxxxxx Kernel: 3.13.0-37-generic i686 (32 bit) Desktop: Gnome Distro: Linux Mint 17.1 Rebecca

to nie oznacza że kernel 3.13

Niestety twoja karta nie jest już wspierana przez AMD więc instalowanie fglrx mija się z celem. No chyba że ściągniesz sterowniki legacy fglrx zawsze możesz spróbować. Ale ja mam dla ciebie lepszą alternatywę w postaci najnowszych sterowników otwartych.

 

 

Jeśli chodzi o twój problem to jest to wina przeplotu trzeba włączyć tryb antyprzeplotowy w programie którego używasz (opcję na przykład w VLC Przeplot “Dorównać”) Dokładniej  Menu Obraz—> Usuwanie przeplotu----> Włącz

tryb Antyprzeplotowy Dorównać.

Ustawianie przeplotu nie pomaga czasami jest dobrze np na ekranie laptopa a żle na tv czasami tu i tu np wyłączam ekran w laptopie i na tv są paski , restartuje system włączam chodzi tylko tv i psaków nie ma dołącze ekran  laptopa i są na laptopie na tv dalej nie ma .Coś te dwa ekrany stanowia jakiś problem. Czyli te sterowniki które zaznaczyłem w synapticu będzie zly ? Ten będzie ok ? system linux mint 32.

http://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=Legacy2&os=Linux%20x86

Nie, zrozum AMD nie wspiera już twojej karty i nie zainstalujesz tego sterownika na żadnej nowszej dystrybucji. Zrób to co podał treuer25