Instalacja sterowników Nvidia Geforce MX 400 64MB-binutils

posiadam ten procesor

oraz tą kartę grafiki i monitor

podczas instalacja sterowników do owej karty, które znalazłem tutaj :

http://www.nvidia.pl/object/linux_display_ia32_1.0-7184_pl.html

jeżeli wybrałem złe sterowniki, proszę aby nakierować mnie na inne prawidłowe

teraz po wpisaniu komendy na koncie roota

, tuż po chwili wyskakuje mi komunikat:

znalazłem w necie co to są binulits, ale teraz nie wiem co mam dalej zrobić, jeżeli mam je zainstalować to jak, lub może czy mam złe sterowniki

komp jest siostry, na którym padł windows, a że nie chciałem wgrywać pirata nie wiadomo skąd, postanowiłem zainstalowac linuxa

ps. wersja linua to : Linux Kubuntu 6.06 LTS

Zainstalować rzecz jasna za pomocą konsoli: sudo apt-get install binutils a później znowu sprawdzić czy jakieś błędy nie wyskoczą. :slight_smile:

cwane nie pomyślałem, nie wiem, czy wystąpiły błędy,dlatego załączam zdjęcie do sprawdzenia

d499cb29e7423772m.jpg

trochę wcześniej zainstalowalem sterowniki ze strony

http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu_dapper_pl#Jak_zainstalowa.C4.87_sterownik_kart_nVidia.3F

ale nie mam zielonego pojęcia czy się zainstalowały, jak to poznać ??

ps, czy uruchamianiu systemu pojawił mi się komunikat, że do obsługi cieni i przezroczystości, potrzeny jest nowszy xorg czy coś w tym stylu, nie pamiętam dokładnie ;D. rokuje to jakieś nadzieje na poprawną instalacja sterów? i czy trzeba będzie tylko uaktualnić xorg ??

Nie polecam instalowania sterów z repozytoriów - mała wydajność i dużo błędów (przynajmniej u mnie).

Lepiej ściągnij ze strony Nvidii.

A jeżeli nie chce ci się brudzić z tym całym ściąganiem i “piekłem zależności” to skorzystaj z tego skryptu, który sam wszystko zainstaluje.

użyłem skryptu który mi poleciłeś i myślę, że sterowniki się zainstalowały

zmieniły się częstotliwości odświeżania dla monitora, pojawiła się nazwa grafiki w opcjacj (Display)

teraz moje pytanie jest takie, muszę zaaktualizować xorg, gdyż mam za stary a do działania przezroczystości i cieni, muszę mieć nowszy to raz, a dwa że denerwuje mnie wciąż wyskakujący komunikat, który informuje mnie o starości Xorg :?

Żeby zaktualizować system w konsoli wpisz: sudo apt-get dist-upgrade. Jeżeli to nie zaktualizuje wszystkich pakietów do najnowszych wersji, to wyloguj się, wciśnij [ctrl]+[alt]+[F2] i usuń xorga przez sudo apt-get remove xserver-xorg --purge , po czym zainstaluj sudo apt-get install xserver-xorg. Powinna być już nowa wersja.

nic z tego, dalej mam ten sam komunikat przy ładowaniu się kubuntu :

3f1f6169690352dam.jpg

jakiś inny pomysł ?? :frowning:

ps natknąłem się na to

http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu_dapper_pl#Jak_zainstalowa.C4.87_X-serwer_Xgl_i_mend.C5.BCera_okien_Compiz_.28dla_kart_Nvidia.29

jest tam coś o instalacji X-serwera (czyli pewnie xorg)! Mogę w jakiś sposób z tego skorzystać ??

Myślę, że możesz spróbować, ale bez instalacji sterowników - to już masz za sobą.

probowałem, ale wyszło z tego tylko tyle, że padł cały x-serwer ;]

ale z tym sobie poradziłem, i nie będe się w to bawił, bo i tak przezroczystość i inne bajery graficzne wyłączyłem, żeby kubuntu chodziło w miare jakoś tak szybciej

dzięki za pomoc ;]

UbuDream