Instalacja sterowników nVidia - no signal (monitor LCD)


(Oshi) #1

Witam 

 

dzisiaj postanowiłem wkońcu postanowiłem zmienić monitor CRT na monitor LCD. Problem polegał na tym że po podłaczeniu nowego monitora pokazywało mi "input aut of range" więc podłączyłem stary monitor i odinstalowałem sterowniki do karty graf oraz podłączyłem raz jeszcze LCD. Po instalacji sterownika do karty graf (nie ważne czy najnowszych ze strony producenta czy tych które autoamatycznie instaluje system lub tych które mam na dołączonej płycie CD) i oczywiście ponownym uruchomieniu komputera po pojawieniu sie ekranu ładowania systemu pokazuje mi komunikat "no signal" a po chwili "input out of range". Dodam że mam dostęp do trybu awaryjnego. Po dezinstalacji sterewników graf z poziomu trybu awaryjnego mogę normalnie wejść do "normalnego systemu" ale wtedy załącza sie menadżer urządzeń który wykrywa karte graf i instaluje sterowniki, prosi o zresetowanie komputera i tak w koło macieju ;d

 

Nie wiem w czym problem bo nigdy sie z czyms takim nie spotkałem, 

Monitor CRT (stary): Samsung SyncMaster 753 DFX (na nim wszystko działało poprawnie)

Monotor LCD "nowy": LG Flatron L1510S

 

karta graf: NVidia GeForce GT520 1GB 

płyta główna: ASrock N68 S3 - UCC 

procesor: AMD Phenom II 840 4 x3,2GHz

RAM: Dolphin 4GB DDR3 1333 MHz (w jednej kości)   


(scripter1) #2

A szukałeś w google? Chyba nie bo od razu znalazłbyś co znaczy ten komunikat.

Komunikat monitora “input out of range” znaczy że dostaje on sygnał ale jest on spoza obsługiwanego zakresu czyli albo rozdzielczość obrazu nadawana przez kartę graficzną jest nieobsługiwana albo ustawiona częstotliwość odświeżania nie jest obsługiwana dla tej rozdzielczości.

Sterownik karty graficznej nie ma tu nic dorzeczy choć bez niego lista trybów w której może pracować karta graficzna (rozdzielczości o częstotliwości odświeżania) się znacznie zmniejsza.

Poniżej masz listę trybów tego monitora wzięta z oficjalnej strony LG, zacznij od sprawdzenia czy ustawiona rozdzielczość i częstotliwość jest na tej liście.

Druga rzecz to doniesienia o tym że niektóre monitory cierpią na taką dolegliwość że z czasem siada im elektronika i zaczynają pokazywać komunikat “input out of range” mimo że ustawiona rozdzielczość i częstotliwość powinna być obsługiwana, czasem tylko niektóre tryby monitora przestają działać (tryb jako połączenie rozdzielczość + częstotliwość odświeżania) a czasem wszystkie.

Można to próbować naprawiać ale to chyba mało opłacalne, warto by dla upewnienie sprawdzić go z innym komputerem.

Jako że jest to stary model zgaduję że pewnie kupiłeś go jako używany i całkiem możliwe że jest on obarczony tą wadą.

Jeśli dopiero go kupiłeś i od samego początku był ten problem (o ile faktycznie przy ustawionym trybie z listy pokazuje że tryb nie jest obsługiwany) to radziłbym zgłosić się do sprzedawcy po zwrot kasy.


(system) #3

Czy korzystasz z jakieś przejściówki do kabla ?

Bo monitor ma D-SUB

Taki efekt jest jeśli podłączy się monitor LCD przez przejściówkę DVI <–> D-SUB w której brak podłączenia pinów 6 i 7 (odpowiedzialne aby komputer rozpoznał parametry monitora).

 

Niechce mi się pisać ponownie ale temat wraca i będzie wracał…

 

Tutaj jest wyjaśnienie: chyba 6 post od góry, tam gdzie taki duży obrazek z opisem złączy.

http://forum.dobreprogramy.pl/s%C5%82aba-wydajno%C5%9B%C4%87-radeon-4850-windows-81-t497572/page-2

 

Na starym CRT to mogło nie przeszkadzać bo one mają szerszy zakres tolerancji.

 

 

Update: Jeśli karta jest w wersji z dwoma DVI, sprawdz podłączenie na drugim. Producenci często nie wyprowadzają pełnego analogu na drugim.


(Oshi) #4

@Scripter1: radze przeczytać jeszcze raz CAŁY.post w którym opisałem że monitor normalnie funkcjonuje w trybie awaryjnym (bez obsługi karty graf) i w trybie normalnym z obsługą karty graf ale bez zainstalowanych sterowników. Problem pojawia sie dopiero po wgraniu sterowników grafiki i resecie komputera.

Wiem co ten komunikat oznacza i tak wygooglowałem to. problem polega na tym że w tryvie awaryjnym nie moge zmienic rozdzielczosci ekranu. 

 

@Wredotka: nie korzystam z  przejściówki. Dzieki za probe pomocy :) 

 

Jak już pisałem miałem 2 komunikkaty: “no signal” a po chwili “input out of range”

 

Tak dla informacji problem rozwiązany, wystarczyło odinstalowanie sterownikow z poziomu trybu awaryjnego oraz w msconfig zaznaczyć opcje  “podstawowy tryb video”, instalacja sterowników już na normalnym systemie oraz rest kompa i reczne zmienienie rpzdzielczości.