Instalacja sterowników nvidii - Mandriva 2007 Extreme

Witam

Chciałem zainstalować sterowniki do karty graficzne GeForce. Ściągnołem odpowiedni plik i postępowałem wedłóg wskazywek tzn zalogowałem sie jako root, wyłączyłem X i wpisałem sh i nazwe pliku. Rozpoczęła sie instalacja. MUsiałem zaakceptowac warunki licencji. Potem pojawiło sie okienki z pytaniem:

Odpowiedziałem YES. Następni pojawiło sie kolejne okienko:

OK

A potem wyskoczył błąd:

i kolejny:

Co to oznacza i co moge zrobić żeby zainstalować sterowniki.

PS. Jestem dopiero zaczynam działać na linuxie wiec prosiłbym jakims protym dla początkującego językiem

Mam Mandrive 2007 Extreme

// Poprawiłem tytuł wątku.

Kaka’

Przecież wyraźnie napisane jest, że brakuje Ci pakietu make. Po prostu go doinstaluj.

OK. Poradziłem sobie z instalacją make. Teraz jest kolejny problem. Mianowicie:

Tak jak widzisz, nie może znaleźć kernel-source. Masz je (źródła jądra) zainstalowane?

czy wy naprawdę nie czytacie przyklejonych tematów ? Przecież jest to tu: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=153364 . Cały team tego forum, nie po to przykleja najważniejsze tematy aby sobie tam były i żeby nikt ich nie czytał. Kernel-source musisz mieć takie sane jak Kernel. Instaluje się je ze skonfigurowanych rpmów. Więcej doczytasz w przyklejonym temacie (a dokładnie w linkach, które w nim są).

Jeżeli dalej nie umiesz znaleźć to na pewno znajdziesz TUTAJ

A nie możesz użyć sterowników (również zamkniętych) znajdujących się w dystrybucji ? Z tego co wiem to ta mandriva posiada takowe sterowniki i można je wybrać podczas instalacji.

dobra temu panu: CapIss zwracam honor ;] ja mam cos podobnego tylko na mandrivie 2007.1, wszystko robie tak jak kiedyś na mandrivie 2007 i co ? i nie wychodzi :confused: chyba se walne 3 raz mam ją instalować, nawet nie pozwoli uruchomić się - telinit 5 :confused: czy zna ktoś jakąś poradę