Instalacja sterowników skryptem enwy

witam ponownie sformatowałem dysk i zainstalowałem ubuntu,postanowiłem sterownik nvidia skryptem enwy

mam gf6150 amd thurion x2 64 pobralem envy_0.9.1-0ubuntu3_all.deb

chce zainstalować ,rozpakowuje jak mam juz rozpakowany folder klikam na niego przechodze do konsoli i jest tak

wojownik@wojownik:~/Desktop/envy_0.9.1-0ubuntu3_all.deb_FILES$ sudo dpkg -i envy*.deb

dpkg: błąd przetwarzania envy*.deb (–install):

brak dostępu do archiwum: No such file or directory

Wystąpiły błędy podczas przetwarzania:

envy*.deb

wojownik@wojownik:~/Desktop/envy_0.9.1-0ubuntu3_all.deb_FILES$

matko pomocy

A spróbuj tak:

cd ~/Desktop

sudo dpkg -i envy_0.9.1-0ubuntu3_all.deb

Z tego co widzę to ten plik tam nie istnieje więc pewnie podałeś złą ścieżkę

wojownik , po raz ostatni podaję linka do swojego opisu: http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=1247

Instaluj według tamtych wskazówek, ale instalatorem nvidii.

A to co wyżej zrobiłeś, to brak podstawowej wiedzy o pakietach.

Wiesz, proponowałbym Ci przejście na Windowsa. Z linuksem sobie nie radzisz - nie ukrywaj tego, przecież to widać gołym okiem. Wmawiasz sobie, że coś potrafisz, kiedy nawet nie wiesz co to są pakiety .deb (wnioskuję po Twoim pierwszym poście w tymże temacie).

Naprawdę, przemyśl to na poważnie - oszczędzisz Nasz czas i swój.

A za przeklinanie w poprzednich wątkach powinieneś dostać ostrzeżenie/bana. My staramy Ci się pomóc, to Ty sobie w najlepsze przeklinasz - sorry, ale to nie jest na miejscu.

??? pozdrawiam.

Kaka tam gdzie podałeś to na moim laptopie nie działa

wiec daj spokuj, co najlepsze na starym kompie sie zainstalowało i jest ok wiec darój sobie z odsyłaniem mnie do windowsa! !!

instalujesz to w oknie konsoli, czy uruchamiasz sesję w trybie konsoli i dopiero instalujesz? podczas instalacji za pomocą tego skryptu sesja musi być w trybie czystej konsoli

Na stronie autora projektu jest wszystko dokładnie opisane, choć przyda się znajomość języka angielskiego.

zrobilem tak, rozpakowalem, klikam na folder ,otw. konsole i podaje polecenia

No to źle robisz - musisz się wylogować i wejść w tryb konsolowy (ctrl + alt + F1) i dopiero odpalić envy

a po kolei, to tak:

  • jeśli już instalowałeś za pomocą envy, to musisz usunąć dotychczasowe pliki - wpisujesz w konsoli

    sudo aptitude purge envy

  • jeśli masz ściągnięty plik envy, to klikasz go 2 razy lub prawym klawiszem myszy i wybierasz “zainstaluj” - po zainstalowaniu skryptu wyloguj się - naciśnij ctrl+alt+F1 - jeśli potrzeba, zaloguj się (tryb tekstowy) - wpisz

    sudo envy -t

  • postępuj według wskazówek (zaleca się najpierw użyć opcji “Clean the Installation of any Nvidia driver”, a dopiero potem “Install”)

Jeśli prawidłowo to wykonasz, to skrypt automatycznie dobierze najlepszy sterownik dla Twojej karty, a potem ściągnie go i zainstaluje.

jaru_r zobacz wyszło takie coś:

wojownik@wojownik:~$ sudo envy -t

Password:

±------------------------------------------------+

| |

| Welcome to Envy 0.9.1 |

| |

| Developed by Alberto Milone (aka tseliot) |

| |

±------------------------------------------------+

±----------------------------------------------------------+

| Envy Menu ver.0.9.1 |

| |

| 1 - Install the NVIDIA driver |

| |

| 2 - Uninstall the NVIDIA driver |

| |

| 3 - Install the ATI driver |

| |

| 4 - Uninstall the ATI driver |

| |

| 5 - Install the ATI/NVIDIA driver Manually |

| |

| 6 - Clean the Installation of any Nvidia driver |

| |

| 7 - Restart the Xserver |

| |

| 8 - Exit |

| |

| NOTE: IF THE SCREEN TURNS BLACK, PLEASE TYPE ALT+F1 |

±----------------------------------------------------------+

Please select one of the activities displayed above and press ENTER:

1

Ubuntu Edgy 32bit

ENVY ERROR: Envy does not recognise your card as compatible with any version of the driver. this might happen because either your card is not supported by the driver or Envy’s hardware detection failed. You can try the manual installation at your risk.

jakzrobiłem z opcją nr 6 -na chwile nie zwrócilem uwagi i byl już czarny ekran i migający kursorek,

ponowilem prube i wybrałem 1 i wyszlo to co wyszło :frowning: co dalej???

Złączono Posta : 25.03.2007 (Nie) 8:50

WIELKIE DZIĘKI ZA POWAŻNE PODEJŚCIE DO TEMATU JESTEŚ SUPER GOSC WSZYSTKIE METODY INSTALACJI STERÓW NA MOIM LAPTOPIE ZAWIODLY TYLKO tWOJA METODA POSKUTKOWAŁA WIELKIE DZIEKI

MUSIAŁEM ZROBIC TO MANUALNIE I POSZŁO I NIE DAJE PO OCZACH! !!

wojownik

Ile jeszcze podobnych tematów założysz?.Pisz w jednym.JNJN