Instalacja sterowników

(C3rsh) #1

witam!

zastanawiam siię, czy po reinstalacji systemu operacyjnego na laptopie zainstalować sterowniki do podzespolów ze strony producenta laptopa, czy może lepiej instalować nowsze wersje ze strony danego producenta sprzetu. Z tego co zauważyłem, różnice dat opublikowania sterowników na stronie producenta laptopa, a danego podzespołu wynosi 1 rok - 2 lata, na kożyść producenta podzespołu (tzn. te wersje sterowników ze strony producenta podzespołu są nowsze!). Czy przez ten czas dużo się mogło pozmieniać? Jakie rozwiązanie jest bezpieczniejsze? I przedewszystkim jakie rozwiązanie jest korzystniejsze dla posiadacza laptopu?

pozdrawiam

(Agatonster) #2

c3rsH ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(MariuszListecki) #3

Ja mam zasade że instaluje zawsze najnowsze sterowniki które nie są wersjami beta.

Wyjątkiem od tej reguły były w moim wypadku sterowniki od radronów. no ja miałe pecha bo co chciałem akrualizować to coś musiałem sobie popsuć ale jak ci radeon dobrze chodzi o ile go masz w lapku to śmiało instaluj producenta

(system) #4

To pierwsze, czyli ze strony producenta laptopa. Przy drugim rozwiązaniu można się porządnie zawieść, lub w ogóle urządzenie nie zadziała. Szczególnie dotyczy to kart graficznych.

(MariuszListecki) #5

Ale jak sie uda urządzenie może działać wydajniej