Instalacja sterowników

witam!

zastanawiam siię, czy po reinstalacji systemu operacyjnego na laptopie zainstalować sterowniki do podzespolów ze strony producenta laptopa, czy może lepiej instalować nowsze wersje ze strony danego producenta sprzetu. Z tego co zauważyłem, różnice dat opublikowania sterowników na stronie producenta laptopa, a danego podzespołu wynosi 1 rok - 2 lata, na kożyść producenta podzespołu (tzn. te wersje sterowników ze strony producenta podzespołu są nowsze!). Czy przez ten czas dużo się mogło pozmieniać? Jakie rozwiązanie jest bezpieczniejsze? I przedewszystkim jakie rozwiązanie jest korzystniejsze dla posiadacza laptopu?

pozdrawiam

c3rsH ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Ja mam zasade że instaluje zawsze najnowsze sterowniki które nie są wersjami beta.

Wyjątkiem od tej reguły były w moim wypadku sterowniki od radronów. no ja miałe pecha bo co chciałem akrualizować to coś musiałem sobie popsuć ale jak ci radeon dobrze chodzi o ile go masz w lapku to śmiało instaluj producenta

To pierwsze, czyli ze strony producenta laptopa. Przy drugim rozwiązaniu można się porządnie zawieść, lub w ogóle urządzenie nie zadziała. Szczególnie dotyczy to kart graficznych.

Ale jak sie uda urządzenie może działać wydajniej