Instalacja strony internetowej na VPS oraz podpięcie domeny

Witam.

 

Mam problem, otóż nie wiem jak zrobić stronę internetową na VPS oraz jak podpiąć do niej domenę.

Korzystałem z wielu poradników ale natrafiałem na poradniki po których nie działała mi prawidłowo strona.

Mógłby ktoś mi wytłumaczyć krok po kroku jak zainstalować stronę internetową na VPS oraz jak podpiąć do niej domenę albo podać linka strony na której znajduje się dobry poradnik?

 

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

Domenę mam kupioną na www.minthost.pl

VPS mam kupionego na www.ovh.pl

 

Na twoim blogu nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, chciałbym na swoim VPS zainstalować apache2 i phpmyadmin ale jeszcze trzeba zainstalować jakieś tam aplikacje php5-mysql itp, mógłbyś mi wytłumaczyć co trzeba zainstalować żeby strona działała prawidłowo?

 

Dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

W kilku słowach Ci nikt tego nie wytłumaczy, zbyt duże zagadnienie. Zleć to komuś, albo pomyśl o hostingu a nie VPS.

Nie trzeba w kilku słowach wytłumaczyć. Ja nie wiem tylko jakie aplikacje zainstalować żeby strona działała prawidłowo, resztę wiem jak skonfigurować zainstalować.

 

No to jeśli chcesz tylko wiedzieć jak zainstalować to  sudo apt-get install PACZKA (apache2, php5,mysql - co tam potrzebujesz)

Jeśli Debian, Ubuntu lub coś pochodnego, to najprościej zainstalować to tak:

sudo apt-get install apache2 php5 php-pear php5-xsl php5-gd mysql-server phpmyadmin

Potem dochodzi konfiguracja wirtualnych hostów dla domen, jeśli masz taką chęć. Odpowiednią lekturę znajdziesz tutaj: https://www.linode.com/docs/websites/apache/apache-web-server-debian-8, sekcja Configure Apache for Virtual Hosting.

 

Jeśli chodzi o zarządzanie domeną, to polecam usługę od CloudFlare. Nie opłaca się konfigurować serwera DNS z jednym adresem IP. Dodatkowo, warto mieć przy tym jednak jakąś wiedzę, bo w tym segmencie łatwo o błąd w przypadku osób niezbyt rozeznanych w tej “dziedzinie”.

 

Pozdrawiam,

Bartek Sz.

W kilku słowach:

zainstaluj na VPS panel vestacp https://vestacp.com

na  minthost w panelu zarzadzania przekieruj rekordy A na ip VPS

podepnij domene w vestacp