Instalacja Suse 10.0- jak mądrze zainstalować system

Witam.

Przejde odrazu do sprawy.

Dysk podzielony na 3 partycji NTFS, C,D,E.

C- Windows Xp (12 GB)

D- 37 GB, rózne pliki aby nie zajmować dysku D zbednymi grami etc.

_E- 24,1 GB czeka na Linuxa._Chciałbym zainstalować system Linux SUSE 10.0 na partycji E.

Wiem że podczas instalacji system ten Dzieli mi dysk na ktorym zainstaluje Linuxa.

Chcę aby Windows i Linux działały mi, czyli chcę aby pojawiał się monit przy starcie komputera który system uruchomić.Pytanie moje.

  1. Jeśli zainstaluje SUSe na dysku E, to inne partycje czyli C i D nie ulegną zmianie, a jedynie zmieni się system plików na partycji E na którym bedzie zainstalowany Linux.

2. Czy jak wszystko zrobię tak jak opisalem to będę podczas uruchamiania komputera proszony o wybór systemu ? Bardzo mi zalezy aby obydwa działały bo kolejnego formatu niezcierpię.

pozdrawiam

Daniel

Co do partycji to jeśli prawidłowo mu wskażesz gdzie chcesz linuxa to nie stracisz windowsa. Jeśli nic nie sknocisz i GRUB zainstaluje się bezbłędnie w MBR to będziesz miał wybór.

Chcę zainstalować Mandrive 2007 i mam prośbę.

Ma ktoś jakieś linki, gdzie wytłumaczone jest krok po kroku instalacja systemu linux obok windowsa ? Dziękuje

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=20

Prezentacja instalacji i partycjonowania pod linuksa.

Dokładniej: Linux: Instalacja systemu

Danielson post to nie kolorowanka.

Proszę to poprawić, by normalnie wyglądało, używjąc opcji Zmień - ponadto, kolor zielony już w tej chwili usunąłem z wiadomości, jest zarezerwowany dla Moderacji.

Pobrałem i zainstalowałem linuxa z tej strony obok wina.

http://www.idg.pl/ftp/linux_1320/Mandri … .3.pl.html

Pytanie kolejne. Czy jest do tego spolszczenie ?

jezyk ustala sie na samym poczatku a jak tego nie zrobiles to teraz w centrum sterowania(kcontrol) musisz zmienic

to co podales w linku to wersja beta wersje ostateczna mozna pobrac tutaj

na samym początku wybrałem j.polski.

W linuxie tym nie wszystko jest przetłumaczone na polski np. menu start…czyli bedzie po angielsku ?

a masz zainstalowany pakiet kde-i18n-pl i jezyk w centum sterowania ustawiony na polski?

w centrum sterowania tak, a z tym pakietem to nie wiem, postaram zainstalować ten pakiet.

skoro mozesz ustawic w centrum sterowania na pl to znaczy ze pakiet jest zainstalowany i teoretycznie wszystko powinno byc po polsku ale moze problemem jest to ze jest to wersja beta

wejdz na ta strone i z jej pomoca skonfiguruj urpmi a nastepnie zaktualizuj pakiety do wersji finalnej