Instalacja systemu+AHCI+Native Mode

Witajcie

Zainstalowałem na dysku SATA system Windows 7. Przed instalacją wybrałem w biosie opcję aby aktywować tryb AHCI. Natomiast jest jeszcze jedna opcja SATA Port0-3 Native Mode.

Czy ona powinna byc aktywna czy nie.

Dodam że nie używam urządzeń IDE.

z góry dzieki za pomoc

Lordmoll

sata-native-mode-jest-czego-sluzy-t338156.html

Nie musi być aktywna, ale są wady tkiego rozwiązania.

Czyli przy wyłączonej tej opcji będzie wolniej i nie będę mógł skorzystać np NCQ?

Tylko czy ta opcja w jakikolwiek sposób działa jeżeli AHCI jest aktywne

Czyli w przypadku Windows 7 native mode powinien być enable??

pozdr.

ja mam obydwie funkcje wyłączone (sam to wył. ze względu na inst. XP) i laptop śmiga jak najęty!

No dobrze ale skoro mam HDD gdzie mogę wykorzystać AHCI to z tego skorzystałem.

Pytanie czy w moim przypadku powinienem opcje SATA Ports0-3 Navite Mode mieć włączoną czy wyłączoną ??

pozdr.

Na Twoim miejscu zostawiłbym jak jest, przynajmniej do czasu kolejnej instalacji windows - skoro komputer działa to po co go psuć?

Hej

Jeszcze raz opisz co i jak

Mam zainstalowany na HDD Windows 7 Pro 32-bit. Przed instalacją aktywowałem opcję w biosie odpowiedzialną za AHCI, po instalacji zainstalowałem najnowszy sterownik ze strony Intela i wszystko działa tip top.

Ostatnio przestawiałem opcje w biosie odpowiedzialne za boot i przy okazji wypatrzyłem opcję SATA Ports0-3 Native Mode (domyślnie ustawiana jest na disable).

Jakkolwiek ten parametr jest ustawiany enable/disable windows się normalnie ładuje. Działając z wyłączoną opcją wszystko śmiga.

Wyczytałem że jeżeli system wspiera Native Mode to powinno być oczywiście włączone.

Tak więc czy w moim przypadku (mam same urządzenia SATA: HDD,BD,DVD w trybie AHCI) powinienem włączyć opcję SATA Ports0-3 Native Mode? Czy jest to bez różnicy ? Czy cokolwiek przez to zyskam jeżeli ja włącze?

Ja mam włączoną i wszystko pięknie śmiga… =D>

Proponuję Ci to samo, jak BIOS oferuje taką funkcję to czemu jej nie uruchamiać?

Jakiegoś super przyspieszenia nie oczekuj, ale minimalnie transfer dysku się zwiększył.

Pytanie:

Wskazówka 1:

Wskazówka 2:

Odpowiedź:

Obojętnie, ale korzystniej będzie włączyć SATA Native Mode (Enable)

Pisałem, że zostawiłbym jak jest bo miałem z tym kłopoty, ale to było w sytemie xp. Odkąd używam nowszych wersji windows, Native jest cały czas włączony, ale też był włączony w momencie uruchomienia instalacji.

Swoją drogą sam nie zauważyłem jakichś drastycznych zmian na lepsze po aktywacji tego trybu.