Instalacja systemu bez napedu CD

Witam

w angli nabylem jednego z malych laptopkow - acer one, fajna rzeczy tylko ma 2 problemy - standardowo ma linuxa, a ja do linuxa sie przekonac nie moge :), a drugi zdecydowanie gorszy to nie ma napedu CD/DVD… wiec problem jest podwojny.

raz - jak zainstalowac windowsa nie majac napedu cd, ani nie maja dostepu do napedu cd na usb i innych takich cudakow, z tego co sie zorientowalem mozna zainstalowac winde (xp) przez pendriva, ale nigdzie nie moge znalezc w miare dokladnego opisu co i jak i czy to moze byc byle jaki pendrive czy musi miec jakies magiczne funkcje

dwa - nawet jesli uda mi sie pokonac ten problem zostanie mi drugi w postaci scisle limitowanej powierzchni “dyskowej” (SSD - 8gb), jak sie domyslam tak samo jak w innych acerach na dysku jest zapasowa wersja systemu zaszyta w niewidocznej partycji - jak sie do niej dostac, poprzednio poradzilem sobie z tym uzywajac u-bunta botowanego z CD ktory widzial wszystkie partycje, no ale teraz nie mam napedu… a instlacja jakiejs wersji linuxa przez usb mi sie nie usmiecha - moze znacie jakis prostrzy spsob jak sie do niej (o ile istnieje) dostac).

prosze o w miare konkretne odpwiiedzi i sprawdzone sposoby

pozd

deltan

deltan , Możesz dokupić DVD-RW na USB. Koszt około 200 zł.

Po drugie możesz GParted usunąć wszystkie partycje i zrobić jedną czy dwie. W zależności od Ciebie.

Słabo szukasz

http://www.3epc.pl/showthread.php?t=82

Co prawda to forum Asus EEE ale to how to jest uniwersalne

a tu to samo tylko po angielsku Klik

Testowałem i działa

dzieki za odp.

a co do opcji z dvd na usb - przeciez pisalem ze nie mam do dyspozycji a juz tym bardziej (w domysle) nie bede kupowal napedu na usb

sprawdx to

jak przenieść tę instalkę na pendrive USB 2.0 tak, aby można było expressowo zainstalować z USB, a nie z CD. Uruchom konsolę (CMD.EXE), a następnie następujące polecenia:

diskpart

list disk (zlokalizowanie nr napędu flash USB np. = 2)

select disk 2

clean

create partition primary

select partition 1

active

format fs=fat32 quick

assign

exit

exit (z konsoli)

Teraz należy przekopiować całą zawartość płyty na pendrive’a i tyle. Jeśli komputer/laptop ma obsługę bootowania z USB to zainstalujesz z USB.