Instalacja systemu i internet


(Mati1389) #1

To mój pierwszy post na tym forum więc witam serdecznie :razz: .Chcę niedługo kupić Windows 7.Aktualnie posiadam Windows XP Home Edition.I mam pytanie czy jak będę instalował Windows 7, jednocześnie robiąc formata wszystkich partycji to czy stracę wszystkie sterowniki i programy od internetu?.Z tego co wiem to jeśli chcemy sformatować dysk za pomocą płytki "siódemki" to najlepiej usunąć wszystkie partycje i stworzyć nowe.Chcę usunąć cały xp, a zainstalować 7.Z góry dziękuję i pozdrawiam.


(system) #2

Tak. Stracisz podczas formatowania partycji.

Prawda. System Windows 7 ma inne wymagania (większe) co do zajmowanego obszaru na dysku.


(Mati1389) #3

Czyli muszę od nowa instalować internet?Wzywać gości od neta żeby wszystko zaprogramowali czy tylko zainstalować z tej płytki którą mam?Chodzi mi dokładniej o to czy bd musiał wszystko robić od nowa z netem?Tak jak bym dopiero co zakładał neta 1 raz?


(system) #4

Musisz zainstalować kupiony system Windows 7, a potem się zastanowić, czy potrzebni będą “goście” od internetu. Może nie! Zależy, w jaki sposób korzystasz z internetu.

Najczęściej tak, ale nie zawsze.


(Jan Szatan) #5

A może byś napisał w jaki sposób łączysz się z internetem?


(Mati1389) #6

Hmm nie wiem jak to wytłumaczyć mam internet radiowy i coś mi świta, że jak robiłem formata xp (jakieś 3 lata temu) to nie usunęło się wszystko.Wystarczyło zainstalować z takiej płytki taki program.Ale nie wiem teraz jak będzie w przypadku nowego systemu.


(system) #7

Pewnie miałeś na tej płytce sterowniki do karty sieciowej? Teraz, po trzech latach i przy Windowsie 7, którego wówczas nie było(!), ta płytka może się nie przydać. Pewnie miała sterowniki tylko do Windowsa XP.


(Pablo79) #8

Po zainstalowaniu Windows 7, zainstalować ponownie sterowniki od modemu lub karty sieciowej i po problemie.


(Mati1389) #9

Aha Dziękuję wam wszystkim,a temat do zamknięcia.


(muchozol) #10

Mała uwaga na koniec, zanim wydasz kase, lepiej zainstaluj poniższy program i sprawdź czy nowy windows będzie działał na twoim sprzęcie…

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-7-U … 15011.html