Instalacja systemu i internet

To mój pierwszy post na tym forum więc witam serdecznie :razz: .Chcę niedługo kupić Windows 7.Aktualnie posiadam Windows XP Home Edition.I mam pytanie czy jak będę instalował Windows 7, jednocześnie robiąc formata wszystkich partycji to czy stracę wszystkie sterowniki i programy od internetu?.Z tego co wiem to jeśli chcemy sformatować dysk za pomocą płytki “siódemki” to najlepiej usunąć wszystkie partycje i stworzyć nowe.Chcę usunąć cały xp, a zainstalować 7.Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Tak. Stracisz podczas formatowania partycji.

Prawda. System Windows 7 ma inne wymagania (większe) co do zajmowanego obszaru na dysku.

Czyli muszę od nowa instalować internet?Wzywać gości od neta żeby wszystko zaprogramowali czy tylko zainstalować z tej płytki którą mam?Chodzi mi dokładniej o to czy bd musiał wszystko robić od nowa z netem?Tak jak bym dopiero co zakładał neta 1 raz?

Musisz zainstalować kupiony system Windows 7, a potem się zastanowić, czy potrzebni będą “goście” od internetu. Może nie! Zależy, w jaki sposób korzystasz z internetu.

Najczęściej tak, ale nie zawsze.

A może byś napisał w jaki sposób łączysz się z internetem?

Hmm nie wiem jak to wytłumaczyć mam internet radiowy i coś mi świta, że jak robiłem formata xp (jakieś 3 lata temu) to nie usunęło się wszystko.Wystarczyło zainstalować z takiej płytki taki program.Ale nie wiem teraz jak będzie w przypadku nowego systemu.

Pewnie miałeś na tej płytce sterowniki do karty sieciowej? Teraz, po trzech latach i przy Windowsie 7, którego wówczas nie było(!), ta płytka może się nie przydać. Pewnie miała sterowniki tylko do Windowsa XP.

Po zainstalowaniu Windows 7, zainstalować ponownie sterowniki od modemu lub karty sieciowej i po problemie.

Aha Dziękuję wam wszystkim,a temat do zamknięcia.

Mała uwaga na koniec, zanim wydasz kase, lepiej zainstaluj poniższy program i sprawdź czy nowy windows będzie działał na twoim sprzęcie…

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-7-U … 15011.html