Instalacja systemu linux z pendrive na dysk twardy

Witam. Posiadam na pendrive obraz .iso systemu linux i chciałbym tego linuxa zainstalować na dysku twardym z pendrive. Czy jest to możliwe?

Tak, jest to możliwe. :slight_smile:

A jak tego dokonać?

Pendrive z dystrybucją Linuksa jest bootowalny? Jeżeli tak to podczas ponownego uruchomienia komputera wskaż by wystartował on z przygotowanego nośnika, a następnie zainstaluj system. Nie wiem jaką dystrybucję posiadasz więc konkretnego linku do poradnika nie podam.

Nakrzycz na penka, to może się pliki wystraszą i przeskoczą na hdd? :stuck_out_tongue:

https://www.kali.org/downloads/

Ja chce zainstalować ten drugi obraz 32 bitowy.

Zależy z czego chcesz korzystać, ale kali linux nie jest systemem dla
początkujących i jeżeli nie wiesz jak postawić system to kali nie jest dla ciebie.

1 polubienie

To jest jedyny linux który potrzebuję, a emulatory nie zapewniają moich oczekiwań.

Łooooomatkoooo! Na tubie jest poradników od zatrzęsienia dosłownie.

A umiesz go w pełni wykorzystać, zależy też do jakich celów go potrzebujesz.:wink:

Ja chcę go używać do celów edukacyjnych i administracyjnych w sieci domowej.

To chłopakowi pomogliście… chce kali niech ma kali. Po poprawnym nagraniu obrazu płyty na pendriva restart i teraz w zależności od producenta płyty głównej, przy rozruchu walisz w del, esc, albo f2.

Ja dodam że zapomniałeś o f12.

Udało się uruchomić instalator ale podczas instalacji wywaliło że instalator nie widzi płyty CD.

na starych kompach to będzie usb hdd, na nowszych będzie jakiś wybór w biosie

Ja tobie nie polecam kali linux dlatego że, on domyślnie jest uruchamiany z pozycji root,
a jak nie znasz linuxa możesz łatwo uszkodzić system. Musisz utworzyć dodatkowe
konto w kali linux.

po odpaleniu wersii Live wpisz w konsolę “sudo apt-get remove dmraid” i instaluj,… kali jest na debianie?

no tak jeszcze f12 :slight_smile:

A ten dysk twardy trzeba go sformatować czy sam się sformatuje przy instalacji systemu?

masz cały pusty dysk?