Instalacja systemu na netbook'u


(Dolma) #1

Witam. Zakupiłem sobie netbooka, dokładniej Acer AOD257, bez systemu operacyjnego. I teraz się pojawia ważne pytanie, jak pierwszy raz na niego zainstalować system? Oczywiście, nie ma on napędu, dlatego też pojawia się takowe pytanie :wink: Wyczytałem że trzeba poprzez pendriva, ale czy mogę system operacyjny skopiować z płyty na której mam Windows 7 na pendriva i później tak zainstalować? Do tego trzeba użyć jakiegoś programu jeszcze?

Można też dokupić dodatkowy napęd, ale to już kosz około 150 zł a to mi się nie uśmiecha tylko po to, by zainstalować system...

Z góry dzięki za odpowiedzi:)

Pozdrawiam


(igrek) #2

Ściągasz to http://www.microsoftstore.com/store/mss ... vd_dwnTool robisz obraz na penie i instalujesz ;>


(Dolma) #3

Błąd wczytywania strony...


(igrek) #4

Wpisz w google takie cos Windows 7 USB/DVD download tool


(Atronics) #5

można też tak

http://pclive.pl/porady-komputerowe/win ... drive.html


(system) #6

...albo tak: http://images2.store.microsoft.com/prod ... D-tool.exe


(Dolma) #7

Dzięki za linki, mam nadzieję że z coś mi pomoże. Mam jeszcze pytanie- czy mogę skopiować plik instalacyjny z Windows 7 z płyty na pendriva, czy pobrać nowy system prosto na pendriva?


(igrek) #8

Może być z płyty


(Dolma) #9

ym pendrivie mogę mieć inne dane czy tylko instalkę windy i program do bootowania z pendriva co podawaliscie? bo mam pendriva 8GB i wiadome ze mam na nim dane;)


(Atronics) #10

pendrive ci sformatuje czyli usunie dane,te które masz na nim,

najlepiej je sobie gdzieś zapisz

chyba,że zrobisz tak jak tutaj opisane

http://www.techit.pl/Artykuly/Instalacj ... ,3908.html


(falcon89) #11

Ściągnij Universal USB Installer http://www.pendrivelinux.com/downloads/ ... .9.1.0.exe , uruchom, na pierwszym ekranie klikasz I Agree, następnie z rozwijanej listy wybierasz Windows 7 Installer (pod koniec listy), potem wskazujesz plik iso z systemem (musisz mieć skopiowaną płytę z systemem w formie iso), Step 3 wybierasz swój pendrive (tylko się nie pomyl), na koniec klikasz Create, musisz jeszcze potwierdzić sformatowanie pendriva i powinno zacząć si kopiowanie plików. Na zakończenie procesu powinno pojawić się Installation Done, Process is Complete!

Podłączasz pendrive do netbooka i w biosie ustawiasz bootowanie z pendrive.