Instalacja systemu na serwerze dedykowanym oraz PHP i MySQL


(1q2w3e4r) #1

Witam,

Chcę kupić serwer dedykowany na stronę internetową, która już nie wytrzymuje na hostingu.

Czyli dostaje dane od firmy, która sprzedała mi dedyka i nie wiem co mam dalej zrobić. Dlatego poszukuję jakiegoś dobrego poradnika jak krok po kroku zainstalować system na serwerze dedykowanym (nigdy tego nie robiłem) chyba najlepiej Debiana..?

Następnie chcę zainstalować na nim PHP, MySQL oraz bezpiecznie skonfigurować serwer i uruchomić stronę wrzucając pliki na dysk serwera przez np. FTP lub SFTP

Proszę o jakieś SPRAWDZONE artykuły.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam


(roobal) #2

Jeśli serwer jest wyposażony w kartę zdalnego zarządzania, będziesz mógł bez problemu zainstalować zdalnie dowolny system operacyjny. Jeśli nie, to będziesz musiał to zrobić osobiście, mając fizyczny dostęp do maszyny lub zlecić to firmie, u której wykupujesz serwer.

Pozdrawiam!


(Dimm Dna) #3

Przechodził to mój znajomy gdy stawiał serwery minecrafta na serwerze dedykowanym. Podczas zakupu serwera w 90% przypadków otrzymujesz formularz w którym wybierasz Architekturę [32, albo 64], a potem systemy Windows, Linux, BSD. Uważaj jak wybierzesz Windows to zostanie naliczona opłata licencyjna i to wysoka :P. Zazwyczaj gdy wybierasz Linux do wyboru masz właśnie Debiana, a nawet czasami Ubuntu oraz parę innych dystrybucji. Wybierz sobie Debiana bo jest na niego najwięcej poradników konfiguracyjnych.

Instalacja Apache2, PHP5 + MySQL :

http://www.unixy.pl/forum/art/php_mysql.html

Instalacja phpMyadmin :

http://gustaff.bsdaemon.pl/?p=166


(roobal) #4

Dlatego można szukać oferty z dostępem do panelu administracyjnego z możliwością zdalnego zainstalowania systemu.

Pozdrawiam!


(djgrzenio) #5

jezeli chcesz miec panel do zarzadzania przez web polecam debian i ispconfig. A jezeli nie to z samej dokumentacji ispconfiga mozna wszystko latwo samodzielnie zainstalowac. Na blogu niebawem to opisze


(Winters4TW) #6

System powinieneś móc zainstalować poprzez panel (zazwyczaj można robić restart, start i stop).

Jeżeli chcesz konfigurować to polecam poradnik(i) na http://www.howtoforge.com, ten przyda Ci się najbardziej: http://howtoforge.com/perfect-server-de ... spconfig-2. Oczywiście pomijasz niektóre kroki.

Aha, do łączenia się przez SSH (by wydawać komendy) używaj programu putty. Jeżeli miałeś styczność z Linuksem to nie powinieneś mieć problemów.