Instalacja systemu na słabym komputerze

Witam. Chciałbym zainstalować Windows 10 na komputerze z:

  • AMD Athlon X2 5000+
  • 2GB RAM DDR2 667Mhz
  • AMD Radeon HD3650 OC
  • Dysk 80GB + 120GB

Czy pozwoli to na płynną pracę tj. przeglądanie stron internetowy i czytanie poczty?

Jakbyś ustawił po instalacji W 10 - stronicowanie na sztywno 3000MB - to powinno być dobrze. Ja w takim zestawie na pewno wypróbowałbym Windows 10. 80GB też akurat na ten system. Pewnie max załadunek grami i ciężkimi programami, a na pewno RAMożernymi przeglądarkami nie wchodzi w grę, ale taki Firefox + Edge powinien śmigać elegancko.

Moja mama używa podobnego zestawu tyle że z C2D i 4GB ramu, śmiga naprawdę fajnie na 64bit Win10.

Na 2GB stawiaj 32bit i nie będzie Ci brakowało mocy ani zasobów na codzienne zadania.

Możesz się pokusić o dodanie 4-8GB pendraka i ustawienie go jako Ready boost - będzie działał płynniej ale i bez tego mocy nie powinno brakować.

Bez problemu, pomyśl jednak nad dodatkowym 1 - 2 GB pamięci RAM, to są stosunkowo małe koszty a bardzo zwiększy Ci się wygoda użytkowania komputera.

Jeśli jednak pokusi się w najbliższym czasie o zwiększenie ilości pamięci do minimum 4 GB, to niech już na starcie instaluje 64, nawet na tym 2 GB.

Nie ma sensu, przyspieszenie pomijalne, ale są tacy, którzy widzą duże przyspieszenie.
 

Ja zauważyłem ogromna różnicę.

Gdy pamięć podręczna jest przechowywana na flashu system ma do niej szybszy dostęp.

O wiele szybciej odpalają się aplikacje.

Dzięki panowie za odpowiedź, postaram się załatwić dodatkowe GB RAMu i postawię tego Windowsa. 

Pozdrawiam :wink:

Ja powiem tak: Jeśli na tym sprzęcie chodziła 7, to 10 tym bardziej powinna ponieważ pod maską została zoptymalizowana.