Instalacja systemu NEWS'ów PHP na serwerze webd.pl - błędy


(Maciek) #1

Witam serdecznie!

Od dłuższego czasu próbuje zainstalować system newsow na swojej stronie www. Próbowałem instalować systemy oparte na plikach jak i bazie MySql.

Zawsze jest jakiś problem. Przy isntalacji systemu News Asystent, i podobnych wyskakuje mi błąd na stronie w miejscu gdzie newsy powinnyu sie pojawiać:

Warning: require(/config.php) [function.require]: failed to open stream: No such file or directory in /home/maciek92/public_html/gs/news/news.php on line 115

oraz

Fatal error: require() [function.require]: Failed opening required '/config.php' (include_path='.') in /home/maciek92/public_html/gs/news/news.php on line 115

Wszystko robię wg. instrukcji, nadaje odpowiednim plikom CHMODY, próbowałem także bez. I dalej nic...

Przy systemach na MySql, nie mogę w ogóle sryptów zainstalować, również wyskakują błędy.

Czym to może być spowodowane? Szukałem na tym forum i wielu innych, jednak nigdzie rozwiązania tego problemu nie znalazłem


(GioWDS) #2

Skoro to gotowy skrypt to powinien być taki plik który nazywa się install.php, a jeśli go niema stwórz poprostu plik config.php :wink:


(Maciek) #3

hmm dzięki za odpowiedź, ale właśnie chodzi o to, że wywołuje proces instalacji, wszystko przebiega ok. plik config.php zostaje utworzony, i znajduje się na serwerze.


(Kacper B Zuk) #4

Ten "/"na początku ścieżki wygląda podejrzanie. Spróbuj go usunąć (by zostało samo require(config.php)) z linii 115 w pliku /gs/news/news.php. Na wszelki wypadek zrób wcześniej kopię tego pliku.


(Maciek) #5

w pliku news.php linia 115 wygląda tak:

require "$news_path/config.php";

po usunięciu $news_path/ błąd występuje nadal -- Dodane 18.10.2010 (Pn) 18:32 -- chyba udało mi się coś z tym zrobić. w każdym pliku zacząłem kasować ze wszystkich ścieżek prowadzących do plików to:

$news_path/

newsy zaczęły się wyświetlać, co prawda jeszcze nie prawidłowo, ale nie edytowałem jeszcze wszystkich plików.


(Monczkin) #6

maciek92 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978