Instalacja systemu Windows 7 na starym PC

Witam! !!

Mam taki problem… otóż chciałbym zainstalować Win 7 na starym PC

Parametry

Procesor AMD Athlon II 2500+ 1,83 GHz

Karta 512 RAM

Grafika ATi Radeon 9600 series

Dźwięk i sieć Nvidia Nforce Chipset Driver

Wszystko się pięknie zainstaluje na tym PC i jest Ok (ale jest jedno ale) nie działają mi sterowniki Od tego właśnie chipsetu czyli dźwięk i karta sieciowa.

A co za tym idzie? nie działa mi internet i nie ma dźwięku… Porażka bo niestety nie ma sterowników pod 7 ani nawet viste. Czy jest jakiś sposób aby zastąpić te sterowniki tak aby wszystko działało,albo żeby po prostu w jakiś sposób uruchomić ten internet i dźwięk bez sterów?

Spróbuj instalacji w trybie zgodności z Win XP.

P.S Czy mi się tylko zdaje, czy obecnie wszyscy próbują nawet na stare maszyny wpychać Windows 7 “na siłę” (taka moda?)

Tak na prawdę to te systemy lepiej współpracują ze starymi PC niż stary XP, poza tym to robię formata to nie szkodzi spróbować go tak zainstalować :slight_smile: :smiley:

512 MB to pamięć RAM, tak bynajmniej się domyślam, więc trochę za mało jak na Windows 7. Gdyby to chociaż było zalecane minimum dla systemów Win 7 x86 1GB to tak. Generalnie ja przy tych parametrach zostałbym raczej przy Windows XP.

A z Vistą to jak było? Każdy pchał na siłę na stare jednordzeniowce i poszła fama że Vista jest wielka, ciężka, zła i śmierdząca. Ja na swoim mam Viste i działa jak złoto - od zawsze działała tylko ja nie próbowałem błaznować ze starym sprzętem pod nowe systemy. Jak to jest że ludzie rozumieją minimalne wymagania do gier i programów, ale jak się im powie że ich sprzęt nie spełnia minimalnych wymagań do systemu operacyjnego to są nagle jak głusi i nie rozumieją tego co to oznacza?

Trochę mało pamięci,dzisiaj 1 GB jest zalecane nawet do XP,podaj model płyty głównej,aby szło sprawdzić,czy producent stworzył sterowniki do Win7,bo jeśli nie ma,to płyta główna jest niekompatybilna z Sevenem

UGuru ABIT AN7 Płyta głowna a co do pamięci systemowej ten oto System win 7 pobiera mniej niż XP pamięci RAM :slight_smile: Dlatego idzie go ruszyć na moim PC tylko niestety jest problem w/w

Dodane 19.04.2011 (Wt) 19:26

Pharun , Szczerze to miałem Viste na Laptopie Home Premium 32bit Intel Core i3 Nvidia Gefroce 8600 GT i nie byłem zadowolny z niej aż do czasu kiedy wgrałem Win 7 ten komputer odzyskał ducha w sobie i przestał się tak męczyć na tamtym systemie. Własciwie to jest ten system tak stabilny ze nic sie nie dzieje a w viscie to miałem wszelakie problemy z jego niestabilnością :slight_smile:

Rób jak uważasz, moim zdaniem ładowanie tego systemu na tak słaby sprzęt nie ma sensu, bo potem będziesz marudzić, że 7 jest do bani, że strasznie muli… Jak tak bardzo zależy Ci na tym OS to zmień sobie komputer(niestety modernizacja tego nie opłaca się) na jakiś z przynajmniej 2 jajowym prockiem i 2gb ramu i wtedy będzie można pogadać o instalacji tego systemu.

Ale przecież XP ma mniejsze własne wymagania! I tak dla XP 512 MB to jest wystarczająco, żeby działał w miarę płynnie, natomiast Windows Seven do płynnej pracy potrzebuje przynajmniej ten 1GB pamięci…

Moim zdaniem lepiej już pozostać przy XP, a Sevena zainstalować na mocniejszej maszynie - wtedy będziesz mógł mówić o pełni pracy z tym systemem… bo choć system w teorii będzie działał, to praca z nim będzie wolna i męcząca…

No to powiem Ci że zaciekawiłeś mnie gdzie znalazłeś laptopa z Core i3 a GF 8600GT bo tak ciekawego zestawienia starszej karty z najnowszym procesorem to jeszcze nie widziałem :slight_smile: Vista bezproblemowo działa pod i3. Generalnie Vista jest kobietą - najlepiej się jej siedzi na kompie jak ma 2 jajka pod sobą i 2 gb ramu a sama dla siebie ma partycję C: 50GB i nic oprócz niej tam nie ma. GF 8600 był w moim odczuciu minimalną kartą na jakiej można było myśleć o Aero (na pozostałych za duże obciążenie). Ja na moim konfigu czuję się z Vistą komfortowo i na 7 przechodzić póki co nie zamierzam.

Wracając do głównego tematu dyskusji - jak już napisałem wcześniej uważam że sprzęt tu opisywany jest za słaby na 7 i zgadzam się z każdym przedmówcą który stara się to głównemu zainteresowanemu wyjaśnić :slight_smile:

Proszę Pana mówię że taki sprzęt istnieje a tak na marginesie to jest Geforce GT a nie GF bo firma HP nie sprzedaje komputerów z taką kartą graficzną, a ta karta wcale nie jest taka nowa bo została zakupiona 4 lata temu i sprzęt najnowszej karty Intel opiera się już na i7. Ja rozumiem że mój sprzęt nie jest wystarczający ale tu się nie zgodzę z wami bo ja już obsługiwałem ten system na moim komputerze i byłem zadowolony. Ja nie prosiłem o opinię o moim sprzęcie ale o pomoc w sterownikach… Jezeli nie sposobu na uruchomienie inaczej sterowników to kończę ten wątek. Dzięki (jakąkolwiek) za Pomoc

A próbowałeś w ogóle uruchomić je w trybie zgodności z XP? W miarę możliwości spróbuj z inną kartą sieciową(np. z tą w płycie) może akurat ją wykryje… Ja też tak miałem, że mojej karty na PCI nie wykrywało, ale tą zintegrowaną z mobo już wykrywa bez problemu.

Próbowałeś tego sterownika do karty sieciowej (powinien działać bezproblemowo na Viście, na 7 nie)?:

http://www.radarsync.com/drivers/d170248-nvidia_nforce_networking_controller

Nie powiedziałem że taki sprzęt nie istnieje tylko że to ciekawe zestawienie - tak starej karty graficznej przy tak nowym procesorze i to w LAPTOPIE to jeszcze po prostu nie widziałem.