Instalacja systemu windows 7 z płyty, Acer E1-531G

Witam,

Mam problem z instalacją win 7 (oryginał) na laptopa ACER E1-531G. BIOS - insydeh20. W zakładce boot, w boot priority order na pierwszy miejscu mam ustawione bootowanie z napędu CD/DVD, a na drugim z dysku. Mimo tego nie mogę zacząć instalacji, nie wyświetla się komunikat “dowolny klawisz spowoduje rozruch z płyty” ani nic podobnego, lecz włącza się po prostu Linux. wszystkie zmiany wprowadzone w BIOSie zatwierdzałam klawiszem F10 (save and exit), próbowałam także podczas włączania komputera wcisnąć F12, gdzie wybrałam także bootowanie z płyty.

To na pewno nie wina płyty, ponieważ próbowałam jeszcze z inną płytą z windowsem XP, która na PC odpaliła bez problemu, a na laptopie po prostu nie chce.

Proszę o pomoc, nie chcę wydawać niepotrzebnie pieniędzy na pewnie banalny problem :wink:

Napęd optyczny jest sprawny? Czy pod Linuksem można odczytać zawartość płyt CD i DVD?

:roll:

czy masz w biosie opcje UEFI oraz Legacy BIOS jeżeli tak to przełącz na Legancy bios i powinno ruszyć z płyty.

ewentualnie:

sprubój przy pomocy Windows 7 USB DVD Download Tool zrobić bootowalnego pendriva.

Napęd jest sprawny raczej, jest to laptop w 100% nowy :wink:

Mam ustawioną opcję Legacy Bios, i mimo to też nie chce ruszyć.

sprawdzałeś płyte na innym kompie?

czy wyświetla sie jakis komunikat?

jestem kobietą :wink:

na innym kompie instalowałam z tej samej płyty, ale na innym BIOSie, i poszło.

A co do komunikatu, to nic się nie wyświetla.

bios Legany a w boot sequency masz ustawione na pierwszym miejscu ATAPI CDROM

tak, dokładnie :wink:

Dodane 29.05.2013 (Śr) 15:53

Okej, problem rozwiązany. Zrobiłam bootowalnego pendriva i wszystko idzie :slight_smile: Dziękuję cxt83 :slight_smile: