Instalacja systemu Windows 8 z USB

Witam, zwracam się z prośbą o pomoc w instalacji systemu Windows. Wyskakuje mi przy włączeniu komputera “Boot Device not found…”

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4d0cef2d9513e951.html . Wszystkie testy spod F2 są “zdane”.

Próbowałam przeinstalować system (Win8) lecz komputer nie czyta bootowalnego pendrive (napęd jest zepsuty)… Opcje BOOTA wyglądają następująco: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/89dc7f8200596dd0.html. Proszę o pomoc w instalacji systemu z USB.

O jakim napędzie mówisz że jest zepsuty - usb? przełóż pena do innego portu usb i odpal wtedy.

Jeżeli to nie pomoże to odpal kompa z płyty systemowej i zainstaluj system normalnie.

Możesz też użyć przywracania systemu do stanu fabrycznego… klawisz F<ileś> podczas startu kompa…

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

napęd CD/DVD jest uszkodzony, a z USB nie wchodzi. W komputerze dysk twardy jest wyczyszczony totalnie. a przy starcie kompa, od razu włącza się to co w pierwszym linku z obrazkiem i mogę wejść tylko do BIOSU.

a co powiedziałabyś na przesiadkę na Linuxa? skoro musisz reinstall robić to co szkodzi? najwyżej możesz dualboot zrobić…

mozesz wymienić napęd CD/DVD (nie jest drogie) albo sprubować innego nośnika usb ewentualnie format usb i ponowne nagranie obrazu

Nie opłaca mi się w takim dziadku napędu wymieniać, a linuxa też nie czyta. Nie mam jak zrobić dual boota skoro nic nie mogę wgrać w ten zakichany komputer bo niczego nie widzi :confused:

Ustaw Legacy Support na Enabled i wtedy zbootuj pena. Jakby nie poszło wykonaj bootowalnego pena przy użyciu tego narzędzia. Oczywiście bootuj bez UEFI. Jeżeli dysk całkiem sformatowany usunięte wszystkie partycje utworzysz nowe w czasie instalacji Windowsa.

 

http://images2.store.microsoft.com/prod/clustera/framework/w7udt/1.0/en-us/Windows7-USB-DVD-tool.exe

Już taka szczęśliwa byłam, że odpaliło, a tu znów problem… Tym razem nie może się zainstalować bo styl partycji jest GPT. Wiem że to można chyba przez gparted, ale nie mam pojęcia jak :frowning:

taka mała dygresja - skoro miałaś gpt to trzeba było wsadzić tam Archa i z głowy… :slight_smile:

 Sos z tego co piszesz  wcześniej idź do kolegi niech ci zrobi  na sprawnym  komputerze np programem . Ultra ISo ( program jest w dobrych programach ) boot-owalnego pendraiwa z Win 8. Win 7 etc lub z Linuxem… Wkładasz tego  pena  do swego kompa przy starcie komputera  sekwencja klawiszy przypisanego do twego kompa np ( F -8 , czy F-2  czy f 10  zależy od rodzaju kompa)  ustalasz tryb bootu  Wybierasz USB … Odpalasz instalację , narzędzia do formatu dysku etc…

  1. Uruchom instalkę z pendrive
  2. Na ekranie wyboru dysku do instalacji naciśnij klawisze SHIFT+F10. Zostaje otwarte okno Wiersz polecenia.
  3. Wpisz polecenie diskpart, a następnie naciśnij klawisz ENTER, aby otworzyć narzędzie Diskpart.
  4. Wpisz list disk, a następnie naciśnij klawisz ENTER. Zostanie wyświetlona lista dostępnych dysków twardych.
  5. Wpisz polecenie sel disk numer, a następnie naciśnij klawisz ENTER. Numer jest numerem dysku twardego, który chcesz oczyścić. Dysk twardy zostanie zaznaczony.
  6. Wpisz polecenie clean, a następnie naciśnij klawisz ENTER
  7. Wpisz polecenie convert mbr, a następnie naciśnij klawisz ENTER
  8. Wpisz polecenie exit, a następnie naciśnij klawisz ENTER, aby zamknąć narzędzie Diskpart.
  9. Zamknij okno Wiersz polecenia.
  10. Kliknij przycisk Odśwież , aby zaktualizować ekran wyboru dysku. Wykonanie tego kroku powoduje wyświetlenie dysku.
  11. Uruchom Instalatora systemu Windows , aby przeprowadzić czystą instalację systemu Windows.