Instalacja systemu Windows Vista

A jak ściągnę wersje Professional a mam klucz do Home Basic to czy system będzie działał na tym cd-key-u?

Nie, nie będzie działał. I to będzie już piractwo.

Ok to już wszystko wiem.Dzięki za pomoc :!:

Dodane 29.06.2009 (Pn) 18:09

Z jakiego serwera radzicie pobrać Viste? Boję się,że będzie z jakimś “syfem” :?

Przede wszystkim nie istnieje Vista w wersji Professional.

Poza tym nawet jeśli ściągniesz płytkę i w opisie jest napisane, że to płytka z Vistą Ultimate, to i tak zadziała twój klucz do Home Basic - na płycie są wszystkie wersje Visty, a o zainstalowaniu określonej wersji decyduje klucz produktu. Osobiście polecam instalację Visty bez klucza (podczas instalacji wybierasz swoją wersję) i jego wpisanie już po instalacji w oknie “Właściwości systemu”.

a mam pytanie: też mam lapka HP i majac początko wo dwie partycje (C: 310gb i D:-recovery 10gb) podzieliłem i skróciłem za pomocą Gparted na C:(winda) 70gb D:recovery 10gb i E:240gb to jeśli będę musiał użyć odzyskiwania z wcześniej wypalonych płyt recovery to postawi mi ustawienia fabryczne czyli odnowa C: 310gb czy zostawi mi tą partycję E: -nie chciałbym stracić danych i wgra winde + programy?

======

Mi recovery Toshiby przywróciło ustawienia fabryczne partycji i zniszczyło mi moje partycje. Od tej pory nie używam recovery, tylko płyty instalacyjnej, lub własnych backupów.

witam

dolacze sie do tego postu z takim pytaniem

mam laptopa hp g6000 z orginalnym systemem vista hp 32 bit na partycji recovery w wersji angielskiej

chcialbym zainstalowac na nowo system lecz bez wszystkich doddatkow od hp

czy jak zainstaluje nowy system z orginalnej plytki z systemem ktory mam do drugiego laptopa nie jest to plyta recovery lecz sam system ale w wersji polskiej i jak zainstaluje ten system i podam numer z laptopa z wersji angielskiej to czy system bedzie dzialal jak orginalny w wersji angielskiej i czy jak zainstaluje system z plytki to jest taka opcja zeby nie kasowac partycji recovery z systemem chodzi oto zeby zostala taka jaka jest w razie awari lub chceci zainstalowania na nowo systemu z tej partycji.

Mój kolega ma Viste oryginalną na płycie i już sobie poradziłem. :slight_smile: A tak swoją drogą ta partycja Recover jest zbędna bo przywraca ci system razem z tym wszystkim badziewiem od producenta laptopa.Lepiej to skasować i mieć jedną partycję z czystym systemem.

A co to daje?

no tak, tylko chce Ci się instalować hp media, czytnik lini papilarnych, program do wypalania płyt, odtwarzania dvd i wiele wiele innych?

Gdy sam zainstalowałem Vistę wpisując klucz podczas instalacji nie mogłem potem systemu aktywować, gdy wprowadziłem klucz po instalacji system się… aktywował. :stuck_out_tongue:

Ja wpisuję klucz instalacji systemu podczas instalacji i instaluję poprawnie. Według mnie to kiedy wpisujemy klucz aktywacji nie ma znaczenia i tak liczy się to jak pracuje system.