Instalacja systemu windows xp - błąd wirus

Witam, otóż mam taki problem że gdy załadują mi się pliki windowsa to przez chwile jest czarny ekran i nagle niebieskie i pisze ze mam wirusu i przez to nie moze kontynuować instalacji windows i pisze aby zrestartowac system. prosze o pomoc bo ledwo co mi chodzi laptop bo jest tak zapchany ze juz nic mu nie pomoze jak nie format…

PS. System odpalam przez pendrive, i ustawilem w bosie w boot ze ma czytac usb jako 1 dysk

Przeinstalowywanie systemu bez formatowanie partycji (na kupę) na mój gust nie ma sensu bo to jest leczenie trupa.

  1. Jeżeli masz tylko jedną partycję to

a) gromadzisz gdzieś dane do przechowanie (inny dysk pendrive itp)

b) formatujesz dysk w czasie rozpoczęcia instalacji

  1. Gdy masz kilka partycji to jest łatwiej

a) przenosisz potrzebne dane na partycje niesystemową

b) formatujesz partycję systemową (domyślnie c) i robisz instalację

 

Na koniec instalujesz komplet sterowników i potem potrzebne programy i poprawki Windowsa.(wcześniej SP3 ) Że to jest XP więc na 2 dni roboty bo poprawek cała masa

W tej sytuacji jak tu piszesz przeinstalowywanie systemu z myślą że inne programy zachowasz jest dla mnie niewykonalne aby z tego być zadowolonym.

Nie zrozumiałem cie, bo chyba mnie nie zrozumiałes.

Nie chce zachować nic, nie chce mieć nic chce mieć wszystko od nowa aby komputer był czysty.

Albo ja nie umiem formatować systemu albo nie wiem, jak możeie to podajcie link gdzie pisze jak zrobic formata z pendrive

Zauważyłem że odpowiedziałem trochę nie tak.

Należałoby ustalić gdzie ten wirus i jak ty go uruchamiasz

Trzeba zauważyć że nigdy nie uruchamiałem komputera z pendrive a tylko co najwyżej z płyty CD Windowsa.

Rozumiem że jak startujesz tą instalację to nie uruchamiasz starego Windowsa.

Nie wiem co tam masz na tym Pendrive Czy to jest tak samo jak na płycie czyli na początek powinno być menu które daje szansę formatowania usuwania partycji tworzenia partycji itp.

A może ta instalka na tym Pendrive to jakieś dziwny twór i dlatego problem

wpisz w google: “instalowanie windows xp z pendrive” i poczytaj

 

Np tu http://instalacja-pendrive.pl/instalacja-windows-xp-z-pendrive/

Robiłem format (pendrive) + przezuciłem windowsa na pendrive programem ultraISO, a wzorowałem się na tym poradniku: 

Czytałem juz na internecie o tym i w biosie tak jak mówiłem dałem że usb na 1 miejscu jest. i dałem save + exit (restart komputera) i jest niebieski ekran i wczytuje pliki z tej plytki i potem pokazuje ze wirus jest.

Ale te czynności przygotowawcze (przygotowywanie pendrive) to były robione na komputerze pewnym co do braku wirusów czy może na tym podejrzanym??

 

W tej sytuacji nie należy upierać się przy pendrive a użyć oryginalnej płyty która na pewno nie zawiera wirusów :slight_smile:

Płyta nie musi być twoja, wystarczy że masz własny klucz(numer) Windowsa oraz płyta i klucz są zgodne co do wersji SP.

Na tym podejrzanym, ale robiłem dzisiaj cały dzień avastem skana całego kompa i znaleziono wirusy i je usunołem i nadal.

A co do klucza to mam klucz ale plytki nie mam.

Żaden program antywirusowy nie daje 100% pewności, tym bardziej program darmowy czego skutki widzimy. 

Nie masz płytki ale instalkę Windowsa jak widać masz a w niej upartego wirusa, którego nie tak łatwo usuniesz :slight_smile:

Jedyne co najprościej doradzić w tej sytuacji to poszukanie u znajomych oryginalnej płyty Windows z tą samą wersja co masz klucz. Takie rozwiązanie jest w 100% legalne.