Instalacja systemu Windows XP (Problem z biosem) help!

Witam .Mam zamiar zformatowac komputer i zainstalowac system XP. .Mam duzy problem ,poniewaz chce zainstalowac windowsa Xp professional sp1 .Czytalem ze trzeba do tego zmienic w biosie ustawienia zeby czytalo plyte z CD-romu i automatycznie instalowalo windows xp.

Lecz tam napisane jest wejdz w pozycje “Advanced BIOS Features” a ja nie mam czegos takiego tam o tej nazwie ;/. MOja plyta glowna to K7S8X.

Prosze pomozcie mi bo nie wiem jak ustawic to .

Z gory dzieki

a Boot Sequence? lub coś podobnego?

Jest cos tam boot ale teraz nie pamietam dokladnie.

wejdź tam i zobacz co masz na 1 miejscu, powinno być CD

Będzie to wyglądało podobnie jak na screenie:

587216_e1b4ea7e8c.gif

Ustawienia wydają sie ok. Jeśli to nieoryginalna płyta to to może być przyczyną. Gdyż może być nie bootowalna

jakie ustawienia?

przecież nawet nie wiemy jak ma ustawione kopi90?

Wejdź w BIOS klikająć domyślnie klawisz DEL i po prostu szukaj gdzie pisze First Boot Device i przestaw to na CD mając w CD-Romie płytke, będzie się wczytywać i wyświetli się że Kliknięcie dowolnego klawisza apowoduje rozruch płyty CD.

Kup piwo, zaproś kolegę, sąsiada. Będzie przyjemniej i szybciej. :slight_smile:

Czasem nie warto szarpać się samemu. Po formacie nie będziesz miał internetu. Więc w razie problemów i tak będziesz musiał lecieć po kogoś.

Kolego jeżeli to płyta pirat to masz problem, mam ten sam bios i widzę że płyta pierwsza startuje zagadj do mnie na GG w godz. 16 -19 to może poradzę w sprawie pirata

Już jak i nie starruje ta płyta to węś sobie zrób dyskietki startowe do xp

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=dys … +do+xp&lr= :wink: