Instalacja systemu-wyłączający się komputer

Witam serdecznie.

Przy próbie instalowania systemu wyłącza się komputer,tzn. instalacja dochodzi do momentu “finalizowania” i komputer się wyłącza.

Proszę o poradę co mam zrobić?

A przed instalacją nowego systemu jakie były usterki kompa?

Może trzeba zrobić mu konserwację, zasilacz, temperatury wszystkiego, inne - wiele przyczyn.

Dzisiaj rano przyszła, sąsiadka i poprosiła o pomoc w instalacji, ponieważ zrobił się niebieski ekran i nic nie można było uruchomić. Próbowała sama instalacji a później ja i efekty tkakie jak opisałem. Nic więcej nie zdołałem “wydusić”(z sąsiadki).

Dokładnie.

janusz.er. , przed instalacją sformatowałeś partycję systemową, czy instalowałeś na istniejącym już systemie ?

Ile kości pamięci RAM jest w owym komputerze ? Jeżeli dwie, bądź więcej, to wyjmij zbędne kości, tak, aby została jedna. Przetestuj na każdej kości.

Możesz również przetestować kości pamięci programem Memtest (wypakuj zawartość archiwum, plik w formacie ISO nagraj na płytę, używając w programie do nagrywania opcji: “Nagraj obraz na dysku”, bądź “Nagraj obraz płyty”. Włóż płytę do napędu i uruchom ponownie komputer. Automatycznie rozpocznie się test pamięci).

Już po “sprawie”, oddała do serwisu! !!

Dziękuje za pomoc-Janusz.