Instalacja systemu XP na laptopie HP Pavilion

Mam laptopa HP Pavilion dw6960ew jest on specjalnie pod vistę tzn mam do niego płytę ze sterami HP Recovery na której są sterowniki i programy do laptopa na vistę oraz sam system vista… ja chciałbym zainstalowć Windows XP ale boję się że nie znajde odpowiedniego oprogramowania a część sprzętu (czytnik lini papilarnych pilot itp ) nie będzie działać… Potrzebuje waszej pomocy.

Dopisuje się do problemu kolegi, bo również nie mam pewności…

Wysoce prawdopodobne, że tak właśnie się stanie (część sprzętu przestanie działać). Dlatego przed ewentualną próbą instalacji XP, przeskanuj sprzęt jakąś aplikacją diagnostyczną (np. Everest) i sprawdź na stronach producenta/witrynach o oprogramowaniu czy znajdziesz do tych komponentów sterowniki pod XP.

Druga sprawa - jeśli laptop jest specjalnie pod Vistę (z naciskiem na ‘specjalnie’) możliwe, że instalacja zostanie skutecznie zablokowana, albo będzie problematyczna.

Ale jeśli masz Vistę i sterowniki - nie zaszkodzi spróbować, zawsze możesz wrócić do poprzedniego systemu jeśli coś nie wypali.

Dokładnie jak napisał mój poprzednik może to być kłopotliwe, przed taką operacją sprawdź na stronie producenta sprzętu czy są odpowiedniki sterowników pod system Win XP. Jesli mam wyrazić swoją opinię to odradzam przechodzenia na ten starszy system, vista jest już dość stabilna i po wyłączeniu paru procesów nie obciąża już tak kompa jak uwcześnie :wink:

Ja mam komputer stacjonarny, całe oprogramowanie HP wyczyściłem, jak tylko kupiłem komputer, a mam pytanie: Jeśli zainstaluje Windows 7, a partycję recovery z Vistą zostawię, to jeśli będę chciał powrócić do Visty, to tylko wciskam kombinację na starcie i pojawi mi się kreator przywracania ustawień fabrycznych firmy HP?