Instalacja systemu z pendrive - pytanie

Witam!

Jak zbootujesz komp z penrive to nie ma prawa zrobić ci czegoś takiego. Jak to zrobiłeś jest wielką tajemnicą - instalowałem 100 razy win 7 i win 8 i nigdy coś takiego mi się nie zrobiło. Zbootowany pendrive nie może być C bo przecież nie ma systemu to niby co ma nadać tą literę.

Po prostu nie wskazałeś partycji lub nie usunąłeś istniejącej i nie stworzyłeś od początku.

Zobacz sobie opcje zaawansowane instalacji.

Partycję wskazałem na 100% i była to C. Oczywiście, została sformatowana.

Jest możliwe, zapewniam. Zasadniczo instalator systemu powinien się podmontować pod literkę X, wtedy partycja systemowa dostaję literkę C, ale… jeśli uparcie podaję Ci inną niż C (kiedyś miałem taką sytuację), to wywal partycje które znajdują się przed systemową - zapewne wcześniej instalka leciała przez UEFI, a teraz przez tryb legancy i zostały Ci początkowe partycje (z flagą boot GPT). Windows 7 nie pozwalał na instalację przez legancy jeśli dysk miał układ GPT, ale nie wiem jak sprawa wygląda w 8.

Mam nadzieję, że nośnik instalacyjny zrobiony przez windows 7 usb/dvd download tool.

A czy mogę po prostu zmienić literę zbootowanego pendrive na X? Czy to zadziała?

Zasadniczo możesz odpalić diskpart, zmienić literę dysku instalacyjnego (wpis w bazie wiedzy technetu: 757491) i z poziomu cmd od nowa odpalić instalator.

Gwarancji Ci nie dam, ale myślę, że warto spróbować.

A czy mógłbyś opisać bardziej szczegółowo, jak to się robi? Niestety w “komputerowych” sprawach jestem trochę “zielony” :slight_smile: Chodzi mi konkretnie o to, jak odpalić instalator przez cmd.