Instalacja systemu z pendrive - pytanie

(Ahmed1006) #1

Witam!

(darek0107) #2

Jak zbootujesz komp z penrive to nie ma prawa zrobić ci czegoś takiego. Jak to zrobiłeś jest wielką tajemnicą - instalowałem 100 razy win 7 i win 8 i nigdy coś takiego mi się nie zrobiło. Zbootowany pendrive nie może być C bo przecież nie ma systemu to niby co ma nadać tą literę.

Po prostu nie wskazałeś partycji lub nie usunąłeś istniejącej i nie stworzyłeś od początku.

Zobacz sobie opcje zaawansowane instalacji.

(Ahmed1006) #3

Partycję wskazałem na 100% i była to C. Oczywiście, została sformatowana.

(GioWDS) #4

Jest możliwe, zapewniam. Zasadniczo instalator systemu powinien się podmontować pod literkę X, wtedy partycja systemowa dostaję literkę C, ale… jeśli uparcie podaję Ci inną niż C (kiedyś miałem taką sytuację), to wywal partycje które znajdują się przed systemową - zapewne wcześniej instalka leciała przez UEFI, a teraz przez tryb legancy i zostały Ci początkowe partycje (z flagą boot GPT). Windows 7 nie pozwalał na instalację przez legancy jeśli dysk miał układ GPT, ale nie wiem jak sprawa wygląda w 8.

Mam nadzieję, że nośnik instalacyjny zrobiony przez windows 7 usb/dvd download tool.

(Ahmed1006) #5

A czy mogę po prostu zmienić literę zbootowanego pendrive na X? Czy to zadziała?

(GioWDS) #6

Zasadniczo możesz odpalić diskpart, zmienić literę dysku instalacyjnego (wpis w bazie wiedzy technetu: 757491) i z poziomu cmd od nowa odpalić instalator.

Gwarancji Ci nie dam, ale myślę, że warto spróbować.

(Ahmed1006) #7

A czy mógłbyś opisać bardziej szczegółowo, jak to się robi? Niestety w “komputerowych” sprawach jestem trochę “zielony” :slight_smile: Chodzi mi konkretnie o to, jak odpalić instalator przez cmd.