Instalacja systemu z pendrive


(Marcinos200032) #1

Witam, mam pewien problem od 4 godzin czekam aż pendrive mi się zbootoej po tym czasie wchodzę w disk part no a tam nie wykrywa mi mojego pendriva. Może wiecie jak ten problem rozwiązać, już powoli dostaje palpitacji. Mój system to windows XP z dodatkiem SP3.


(tosiekbu) #2

Witam,

 

Za pomocą tego programu bez problemu przygotujesz nośnik instalacyjny

 

http://www.dobreprogramy.pl/WinToFlash,Program,Windows,45524.html


(Marcinos200032) #3

Tak jeszcze zanim zacznę to ściągać to zadam może takie głupie pytanie, ten program jest do ZBOOTOWANIA pendriva czy do tego abym mógł już ze zbootowanego zainstalować?


(tosiekbu) #4

Chcesz przenieść Instalację windows xp na pena, podczas wskazywania plików gdzie znajdują się pliki instalacyjne wybierasz użyj mojego iso,rar, itd po zaznaczeniu tego wskazujesz plik obrazu  podajesz odpowiedni napęd usb i program robi wszystko za ciebie


(Marcinos200032) #5

A odpali mi też instalacje? Bo nie wiem czy dobrze się zrozumieliśmy (tzn. ja ciebie) ale chodzi mi o to, że ja sam zbootowałem sobie już pendrive’a innym programem ale jak wchodzę do cmd daje wpisuje disk list to tam pendriva mi nie wykrywa.


(tosiekbu) #6

Odpali normalnie , najpierw korzystasz z 1 opcji następnie przy restarcie potem dajesz opcje 2


(Marcinos200032) #7

Drugą opcje to znaczy? Sorry, że zalewam cię tyloma pytaniami, ale jestem kompletnie zielony. Mógłbyś mi wytłumaczyć co mam zrobić jak już zbootowałem tego pendrive’a?


(Giiixxxx6) #8

 

Cześc,

Zrestartować komputer a następnie w biose wybrać na pierwsze miejsce bootowania pendriva. Następnie zapisanie zmian i restart.


(Marcinos200032) #9

Zrobiłem tak jak kazałeś, niestety wyświetliła się tylko jakby standardowa tapeta windowsa 7 i kurosr myszy a dalej nic się nie działo.


(kamilooo_34) #10

Miałem podobne problemy jak Ty, nie chciało mi bootować z pendrive. Polecam program Win to flash, wrzucasz płytkę do napędu, w port USB pendriva, ztwierdzasz usunięcie wszystkich danych z pendrive, i program wszystkie pliki z płyty przerzuca na Pendriva, oczywiśćie wraz z plikami potrzebnymi do bootowania :slight_smile: