Instalacja systemu z pendrive

Witam, mam pewien problem od 4 godzin czekam aż pendrive mi się zbootoej po tym czasie wchodzę w disk part no a tam nie wykrywa mi mojego pendriva. Może wiecie jak ten problem rozwiązać, już powoli dostaje palpitacji. Mój system to windows XP z dodatkiem SP3.

Witam,

 

Za pomocą tego programu bez problemu przygotujesz nośnik instalacyjny

 

http://www.dobreprogramy.pl/WinToFlash,Program,Windows,45524.html

Tak jeszcze zanim zacznę to ściągać to zadam może takie głupie pytanie, ten program jest do ZBOOTOWANIA pendriva czy do tego abym mógł już ze zbootowanego zainstalować?

Chcesz przenieść Instalację windows xp na pena, podczas wskazywania plików gdzie znajdują się pliki instalacyjne wybierasz użyj mojego iso,rar, itd po zaznaczeniu tego wskazujesz plik obrazu  podajesz odpowiedni napęd usb i program robi wszystko za ciebie

A odpali mi też instalacje? Bo nie wiem czy dobrze się zrozumieliśmy (tzn. ja ciebie) ale chodzi mi o to, że ja sam zbootowałem sobie już pendrive’a innym programem ale jak wchodzę do cmd daje wpisuje disk list to tam pendriva mi nie wykrywa.

Odpali normalnie , najpierw korzystasz z 1 opcji następnie przy restarcie potem dajesz opcje 2

Drugą opcje to znaczy? Sorry, że zalewam cię tyloma pytaniami, ale jestem kompletnie zielony. Mógłbyś mi wytłumaczyć co mam zrobić jak już zbootowałem tego pendrive’a?

 

Cześc,

Zrestartować komputer a następnie w biose wybrać na pierwsze miejsce bootowania pendriva. Następnie zapisanie zmian i restart.

Zrobiłem tak jak kazałeś, niestety wyświetliła się tylko jakby standardowa tapeta windowsa 7 i kurosr myszy a dalej nic się nie działo.

Miałem podobne problemy jak Ty, nie chciało mi bootować z pendrive. Polecam program Win to flash, wrzucasz płytkę do napędu, w port USB pendriva, ztwierdzasz usunięcie wszystkich danych z pendrive, i program wszystkie pliki z płyty przerzuca na Pendriva, oczywiśćie wraz z plikami potrzebnymi do bootowania :slight_smile: