Instalacja systemu

Witam. Za nie długo kupuje komputer i chciałabym sie dowiedzieć jak zainstalować Windows 10 na pierwszo uruchomionym komputerze i czy do tego będzie potrzebny nośnik usb czy płyta cd ?? I czy może być tylko sam klucz do instalacji na nowym komputerze ?

Kup komputer z systemem W 10.Po co tyle kombinacji?

Jeśli nie posiadasz nośnika z systemem Windows, możesz skorzystać z narzędzia udostępnionego przez MS.

W tym celu wejdź na tą stronę i kliknij w “Pobierz narzędzie”. Następnie je uruchom i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Zaakceptuj postanowienia licencyjne --> w następnym oknie zaznacz pole wyboru “Utwórz nośnik instalacyjny dla innego komputera” --> dalej, jeśli odznaczysz pole “Użyj zalecanych opcji dla tego komputera” będziesz miała możliwość wyboru języka, wersji systemu, oraz architektury 32 lub 64 bit --> w kolejnym kroku wybierz, czy chcesz, aby narzędzie utworzyło nośnik USB (w tym celu podłącz do portu pendrive nie mniejszy niż 4 GB - pamiętaj, że zostanie on sformatowany i wszystkie dane zostaną z niego usunięte!) czy może wolisz pobrać plik ISO. Jeśli wskażesz ISO, będziesz musiała jeszcze podać miejsce, gdzie narzędzie zapisze ten plik w komputerze, a po pobraniu będziesz musiała wypalić z tego pliku płytkę instalacyjną. Będzie do tego potrzebny program, który jest w stanie poradzić sobie z taką operacją, np ImgBurn

 

Oczywiście do całej operacji, w Twoim przypadku, potrzebny będzie klucz systemu.

 

Powodzenia.

Dziękuję za tak obszerną odpowiedz i chciałabym się jeszcze zapytać czy ten system na starym komputerze po zrobieniu tego co mi napisałeś zostanie odinstalowany czy dalej pozostanie, czy chodziło ci o pen-driva, że wszystkie pliki z niego się usuną ??

Chodziło oczywiście jedynie o pamięć USB :wink:

Czyli będe musiała kupić tylko sam klucz bo cały system będe miała z tego sposoby którego mi przedstawiłeś, a ten system będzie całkowity, nie będe miała z nim jakiś problemów ?

Zrozumiałem, z tego co pisałaś, że klucz systemu posiadasz. Jeśli nie, i będziesz go kupować, to możesz kupić oczywiście klucz razem z nośnikiem (DVD). 

Jeśli chcesz natomiast kupić sam klucz np online, to powyższa procedura jest oczywiście do wykonania.

 

Tak, jest to dokładnie ta sama wersja systemu co rozprowadzana na nośnikach DVD. Nie będziesz miała z nim żadnych problemów. :slight_smile:

Nie posiadam klucza, ale takie systemy z nośnikiem kosztują prawie 500 zł no i wolałabym to zrobić w jakiś inny tańszy sposób. Na allegro moge kupić klucz o wiele taniej a system własśnie zgrać na usb w twój sposób. I chyba wszystko by poszło. ( Jeżeli sie myle to mnie popraw)

Nie będzie potrzebny żaden zewnętrzy program, taką operację można bez najmniejszego problemu wykonać za pomocą systemowego narzędzia do nagrywania płyt.

 

@Kerak kupujesz komputer stacjonarny czy laptopa?
 

Z tym trzeba uważnie, bo jest wiele ofert kuszących ceną jednak nie mających z legalnością dużo wspólnego.

Kupuję komputer stacjonarny.

A czy ten filmik odzwierciedla to co mówiłeś ??

 

A to już zależy od posiadanego systemu. :wink:

 

 

Zgadzam się z tym w całej rozciągłości…

 

 

Tak. Właśnie o tym jest ten film.

A ja powtórzę jeszcze raz to, co napisał Cedar: Na Allegro, oprócz uczciwych sprzedawców i legalnych ofert, jest dużo tych nie mających z legalnością nic wspólnego.