Instalacja The Sims 1 na windows mobile

Witam

Wygrzebałem w domu starą płytkę the sims 1 bez dodatków,czy dało by rade odpalić je na palmtopie z sytemem windows mobile 6.5 prof.?

Parametry:

-procek intel 524 MHz(chyba podkręce do 730 MHz)

-Ram 128 MB(dla programów zostaje mi:90-100 MB)

-Rom 64 Mb,ale karta

-2 GB-karta pamięci

-ekran dotykowy 3 cale

Jak to zrobić np wrzucić pliki na kartę i odpalić?

-jakiś emulator do tego?

-wymagania spełniam

Nie da rady.

WIn 6.5 nie wspiera aplikacji x86 a tym bardziej procek montowany w palmie.

a co z emulatorami jak to zrobić ??

Zapomnij!

Windows CE, Windows Mobile i Windows Phone 7 (to jest właściwie kolejny z linii Windows Mobile) to nie są normalne windowsy i nie odpalisz na nich normalnych windowsowych programów czy gier (ani tych napisanych pod te systemy nie odpalisz na normalnym windowsie chyba że przez emulację).

nie chcę się powtarzać ale chodzi mi o ten emulator

BOCHS lub DosBOX :smiley:

ale więcej niż 1 FPS nie będzie :stuck_out_tongue:

Wątpię aby istniał emulator normalnego windowsa na mobilnym windowsie, pamiętajmy że mówimy urządzeniu typu Mobile lub Pocket PC.

Problem polega głównie na tym że mobilne systemy nie obsługują DirectX (nie mam pewności co do Windows Phone 7) a bez tego nie odpali się większości gier jak i sporej ilości programów nawet na normalnym Win.

Nie chodzi i directa.

Chodzi o architekture ARM w mobilnych i x86 w PC.

Niby Win CE wspiera instrukcje 32 bitowe, ale już nie procesor.

Nawet jak na CE odpalisz to bedzie góra 1 FPS

Kaczorinax , architektura procka to inna sprawa ale masz rację i na pewno jest to jeden z powodów dlaczego nie da się odpalać normalnych aplikacji na mobilnych windowsach.

Dodane 28.06.2010 (Pn) 15:01

Pogrzebałem trochę w necie i znalazłem wzmianki o DirectX dla urządzeń mobilnych ale itak pozostaje jeszcze przeszkoda w postaci architektury procka.

Jest to teoretycznie możliwe na WIN CE od wersji 3.0 albo 4.2.

Ale wydajność będzie niziemska :wink:

a dacie linki do windows ce na Qtek S100\S110 ??

Jest to nielegalne także nie :wink:

Poza tym sama zmiana Win Mobile na Win CE jest dość kłopotliwa - za dużo zachodu i nie opłaca się.

Jeśli faktycznie są szanse na odpalenie tego pod Win CE jak twierdzi Kaczorinax to i pod Win Mobile 6.5 (prawie najnowszy) mogą być na to szanse.

Na żadnym mobilu nie ma szans.

CE był troche bardziej zaawansowany i miał wsparcie dla x86.

Zmiana jest kłopotliwa i tak samo z powrotem i nawet nie wiadomo czy znalazł byś prawidlowy ROM.

Nie baw się w to szkoda zachodu

To po co windows wypuścił dwie linie ce i mobile(phone) ??

Domcio181 , pewnie z tego samego powodu z jakiego kiedyś były dl PC równolegle Win 9x i Win NT - zaprojektowali dwa zupełnie inne systemy różniące się możliwościami, stabilnością, wydajnością i ceną (Win XP i kolejne w zasadzie pochodzą z linii NT).

Łapaj: http://pdaforum.pl/viewtopic.php?f=42&t=2029

Tak jak mówie, max 1 FPS.

Marcin1147 , czy to aby nie jest przypadkiem nielegalne?

Szczęści życzę jeżeli na zemulowanym windowsie grając w sapera nie będzie miał za dużych lagów, a o simsach juz nie wspominam. Poszukaj prędzej mobilnej wersji tej gry na WM.

@upup - jak masz legalnego wina 95 / 98 to jest to legalne.