Instalacja Thomson SpeedTouch 330 pod Vistą

U większości wystarczy zrobić następująco:

  1. Podłączamy modem i czekamy na wykrycie go przez Windows

  2. Gdy system poprosi nas o sterowniki wskazujemy mu płytę CD otrzymaną od TP S.A. wraz z modemem. Jeszcze raz przypominam instalujemy tylko sterownik do modemu, aplikację zostawiamy w spokoju.

  3. Wchodzimy do Panelu sterowania -> Centrum sieci i udostępniania -> Skonfiguruj połączenie lub sieć -> Skonfiguruj połączenie telefoniczne -> wybieramy modem

Podajemy dane:

Nazwa numeru: *

Nazwa użytkownika - twoja nazwa od Neo z @neostrada.pl

Hasło - Twoje hasło do Neo

Nadajemy nazwę połączeniu

  1. Na koniec klikamy „Połącz”

Ale ze względu na to że nie u każdego taki sposób działa chciałbym zastosować następujacy sposób:

1.Trzeba się zaopatrzyć w trzy rzeczy: modem ;D płytkę neostrady i uaktualnienie sterów które można pobrać stąd:

http://rapidshare.de/files/39273513/web … 5.zip.html

2.OK mamy już wszystko. Pobranego zipa rozpakowujemy np. na pulpit.

2.1.Teraz wkładamy płytkę Neostrady do napędu i uruchamiamy rozpakowaną zawartość. Klikamy na next, next, itd. Nie odpinamy modemu od kompa, bo to tylko może utrudnić życie a nie robi żadnej różnicy.

2.2.Zaistalowaliśmy stery do modemu ale cały czas świeci się na nim czerwona dioda. Sposób jest taki, że wchodzimy do menedżera urządzeń. Chyba wszyscy wiedzą ja to zrobić.

2.3.W menedżerze widać zaraz z góry sprzęt sprawiający problemy. Tam też jest SpeedTouch. Klikamy prawym na niego wybieramy właściwości i zakładkę Sterownik. Klikamy na przycisk Aktualizuj sterownik, a następnie wybieramy opcję Pozwól mi wybrać sterownik. No i po kolei C:\Program Files\Thomson\SpeedTouch. Zaznaczamy folder speedtouch i klikamy na OK. Sterownik się instaluje, a dioda czerwona zmienia się na dwie zielone.

2.4.Diody na modemie się zmieniły, ale w zasobniku ciągle jest czerwona ikonka. To też w menedżerze.

2.5.W miejscu gdzie jest sprzęt sprawiający problemy znowu jest napis speedtouch, tylko trochę się nazwa zmieniła. Chodzi tu o coś trochę innego, ale nie wiem dokładnie co; ważne że modem zacznie działać. Odnieście się do punktu 2.3 i częścią z aktualizacją sterownika. Ścieżkę ze sterownikiem wybieramy tą samą. Kiedy ster się zainstaluje w zasobniku widać zieloną ikonkę.

3.To wszystko teraz wystarczy utworzyć nowe połączenie