Instalacja TS3 na Ubuntu

Mam tak wypakowany pliczkihttp://www.tinypic.pl/w2u6n3yc6rew

i pytanie jak to zainstalować ?

W terminalu wejdź do tego katalogu. Wpisz sh NAZWA (gdzie nazwą jest nazwa ikony z “diamentem”). Do wyboru nazwy użyj podpowiedzi pod tabem, pewność, że się nie pomylisz :slight_smile:

TeamSpeak3 nie trzeba instalować. Ten instalator tak naprawdę wypakuje tylko pliki. Żeby uruchomić TSa, wchodzisz do wypakowanego katalogu i uruchamiasz skrypt ts3client_runscript.sh. Możesz później przenieść pliki do katalogu /opt i utworzyć sobie aktywator. Ewentualnie ukryć go w katalogu domowym, jeśli tylko Ty z niego będziesz korzystał.

Plik z instalatorem powinien być jeden, te par2 to prawdopodobnie jakieś nie dokońca pobrane pliki. Pobierz sobie najnowszą wersję z oficjalnej strony, ja jakiś czas temu pobierałem i mam nowszą wersję, niż Ty tą na zrzutach. Plik z oficjalnej strony ma nazwę TeamSpeak3-Client-linux_x86-3.0.16.run, więc jeśli nazwa instalatora nie była w późniejszych wersjach zmieniania, może być jakąś podróbką. Autentyczność pliku sprawdzisz porównując skróty md5/sha1 dostępne na stronie TS.