Instalacja uaktualnienia razem z Windows 7

Jako, że przymierzam się do zakupu uaktualnienia z win 7 do win 8 pro. Chciałbym dowiedzieć się jak to jest później z instalacją “8”.

Chodzi o to, że przykładowo, będę chciał sformatować dyski i zainstalować czysty system. To czy znów będę musiał instalować 7 i potem robić uaktualnienie do 8? I tak zawsze, zawsze?

Czy od razu będę mógł 8 wrzucić? Jak to jest z zakupem tego uaktualnienia, dostajemy nowy klucz?

Zależy do kupionej wersji przy instalacji możesz wybrać upgrade lub czysta instalacja.

Mi dokładnie chodzi o uaktualnienie do Win 8 Pro za 129zł --> http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows/buy

Czyli pobiorę, wypalę płytkę i będzie opcja czysta instalacja? Nawet jak na dysku nie będzie żadnego windowsa?

Z tego co wiem za 129zł można kupić w sklepie z CD-kiem (mogę się mylić (i nie chodzi o format płyty :smiley: ))

Tak, będziesz miał możliwość wyboru pomiędzy uaktualnieniem a czystą instalacją systemu. Wcześniej oczywiście wydrukuj / zapisz otrzymany klucz produktu.

Ja nie mam płyty z windows 8. Zrobiłem aktualizację z 7 do 8 za 129 zł i wybrałem instalację z zachowaniem plików i ustawień. To był błąd, bo system uruchamiał się powoli i tak jakby coś go wstrzymywało. Postanowiłem zrobić czystą instalację, a że nie miałem płyty, to pobrałem instalator windows 8 i tam wszystko po kolei wyskakuje. Pobrało mi na pulpit Windowsa i zainstalowało nowy system po wyborze czystej inastalacji. Ta że płyta nie jest konieczna, wystarczy klucz otrzymany wcześniej. Teraz system faktycznie startuje szybciutko.

Ja kupiłem update do 8 za 69 zł za pomocą tego ich programu. Zapłaciłem PayPalem, dostałem klucz i obraz iso systemu.

Potem obraz iso na pendriva, czysta instalacja i wszystko jest ok.