Instalacja ubuntu 12.04 do bootowania z win7 na 1 użytkownik

Instalacja ubuntu 12.04 do bootowania z win7 na 1 użytkownik mam win 7 ultimate 64bit procesor amd v120 2.20 ghz 2.74gb ram czy da się zrobić i jak

Mógłbyś to opisać jakoś bardziej szczegółowo, bo kompletnie nie wiem co chcesz osiągnąć i na czym ma polegać to bootowanie z Win7. Chodzi Ci o dualboot, czy o instalację Ubuntu w Windowsie?

Pozdrawiam!

chodzi mi o dualboot z windows siediem ale tylko na jednym koncie

pozdrawiam

Chodzi Ci, że chcesz mieć tylko jednego użytkownika? Wyrażaj się troszkę dokładniej, bo nie wiem, czy wolisz zainstalować przez Wubi, czy tradycyjnie. Zakładając, że tradycyjnie, to najbezpieczniej będzie jak najpierw przygotujesz partycje, jeśli planujesz zmniejszać partycję systemową, zmniejsz ją przy pomocy windowsowego menedżera dysków, uruchom ponownie komputer, aby Windows zaakceptował zmiany i dopiero wtedy rozpocznij instalację. Przy instalacji Ubuntu, zainstaluje się program rozruchowy Grub w sektorze rozruchowym i on będzie odpowiadał za uruchamianie zarówno Ubuntu, jak i Windowsa.

Pozdrawiam!

tak chodzimi żebym miał(a) ubuntu 12.04 do dualboota z win7 ale tylko na jednym uzytkowniku czy tak się da?

Tak, da się. Zainstaluj najpierw Windows, potem Ubuntu. Ubuntu zainstaluje Gruba (bootloader), który będzie uruchamiał oba systemy. Jeśli masz już zainstalowany Windows, zrób jak pisałem post wcześniej.

Pozdrawiam!