Instalacja Ubuntu 12.10 na wirtualnej maszynie

(Danio_klucze) #1

Witam,

Ostatnio zainstalowałem virual Box lecz mam pewien problem, gdyż po skonfigurowaniu wszystkiego w VB i rozpoczęci uruchamia pojawia się jedynie pasek w prawym lewym rogu. Wersja ubuntu to x64 tak samo jak mojego procesora więc powinno się zgadzać. Proszę o pomoc, gdyż potrzebuję zainstalować ubuntu na zaliczenie do szkoły. Pozdrawiam, i dziękuję za pomoc

(Tabcin) #2

Twój procesor musi obsługiwać sprzętowo wirtualizację (oraz musisz ją włączyć w wirtualbox) jak chcesz się bawić wersją 64 bit. O wiele prościej będzie ci ściągnąć wersję x86.

(Danio_klucze) #3

Pobrałem oraz zainstalowałem wersję Virtualbox 4.2.14.866 lecz nadal problem jest ten sam. Instalator w ogóle nie wstaje.

(Tabcin) #4

Jeżeli twój procesor nie wspiera sprzętowo wirtualizacji to nie ma bata żebyś odpalił wersję 64 bit w maszynie wirtualnej. Nie ma znaczenia tutaj wersja virtualboxa, to po prostu nie ma prawa działać (nie wiem co masz za procesor, jest spora szansa że musisz grzebać w biosie i w ustawieniach virtualboxa). Pobierz sobie wersję 32-bit ubuntu, np. stąd - powinno zadziałać, a na takie potrzeby wersja 32-bit w zupełności powinna wystarczyć.

(Danio_klucze) #5

Ok, instalacja działa. Lecz gdy przejadą wszystkie kroki, pyta czy zrobić reboot po instalacji - klikam ‘tak’ . Niestety system już nie wstaje ’ no bootable medium found’ może ktoś ma jakiś pomysł dlaczego coś takiego się dzieje ?

(ra-v) #6

W Storage włącz albo wyłącz Host I/O cache. Po którymś update na którejś 12.x też miałem to samo.