Instalacja Ubuntu 13.04 = problem

Witam serdecznie,

Próbuje zainstalować sobie Ubuntu 13.04. Ściągnąłem obraz płyty z oficjalnej strony Ubuntu, wypaliłem go ładnie na płytkę. Następnie restartuje komputer, płytka ładnie się bootuje, pojawia się ekran instalacji, wybieram język, przechodzę dalej, wybieram opcję instalacji Ubuntu bez usuwania Windows (dwa systemy do wyboru) i tu następuje restart komputera, pojawia się czarny ekran, płytka się wysuwa z cd-roma i wyskakuje coś takiego: speech-dispatcher disabled; edit /etc/default/speech-dispatcher. Bardzo proszę o pomoc, jeśli ktoś wie jak to rozwiązać. Z góry bardzo dziękuje. Pozdrawiam.

czy obraz ISO nagrałeś Read/PIN? Socket jaki masz?

Obraz nagrałem programem InfraRecoder, tak jak zalecali na stronce poświęconej Ubuntu. Po prostu z menu poleceń wypal obraz i wybrałem obraz ściągnięty z ubuntu.com. Nie wiem co to Read/PIN więc wybacz. A socket to AM2+/AM3 niektóre procesory też wspiera po upgrade biosu.

Po pierwsze:

Z tego co kiedyś czytałem, ta opcja “ubuntu obok windows”, nie zawsze prawidłowo działa. Dużo instalacji się sypie i można stracić dane.

Lepiej przydzielić ręcznie miejsce dla ubuntu. http://www.google.pl/#sclient=psy-ab&q= … 01&bih=650

Po drugie:

Dla nowego użytkownika zalecałbym wersję lts ubuntu, a dokładnie 12.04 lts: http://www.ubuntu.com/download/desktop

Jest dłużej wspierana i jest z nią na ogół mniej problemów.

Ile miejsca na partycji zalecacie dla Ubuntu?

Minimum 5GB , lecz najlepiej od razu podwoić tę wielkość, czyli 10 GB w sam raz na początek.

Ok, dzięki wszystkim za pomoc. Temat do zamknięcia.