Instalacja Ubuntu 6.06

Witam. Podczas poszukiwań na rozwiązanie problemu instalacji neo na ubuntu 6.06 natknąłem sie na dośc fajny filmik prezentujący instalację linuxa ubuntu 6.06 klik napewno filmik będzie pomocny dla osób nie znających linuxa. Wadą filmiku jest to, ze instalacja jest pokazana na przykładzie automatycznej konfiguracji dysku…tzn…że wszystkie dane z dysku zostaja wymazane i instalator sam automatycznie konfiguruje dyski dla potrzeb własnych ;] i całe miejsce zostaje przydzielone na partycję / i iles na partycje swap.

Może zmień tytuła na Instalacja Ubuntu 6.06 , bo coś takiego jak Linux 6.06 nie istnieje.

Przepraszam, pomyłka :]

Polecam jeszcze ten filmik, ktory pokazuje jak zainstalowac ubuntu obok windowsa. Co prawda jest w nim stara juz wersja 5 ale sam proces instalacji nieiwiele sie zmienil. No i ta muzyczka :lol:

http://video.google.pl/videoplay?docid= … tu+windows

knapik , no jak to się proces nie zmienił ? Przecież wszystko sie różni tam nie ma graficznych konfiguratorów jak w tej wersji ;]

Ale została wydana wersja Alternate , w której przeprowdaza się proces instalacji w trybie tekstowym podobnie jak w wersji 5.10.

W najnowsze wersji 6.06.1 LTS wersja ta podczasz instalacji daje mozliwości:

Własnie ja ściagam wrescie będe miał Gruba na dyskietce :slight_smile:

Serwer długo się ładuję więc załaczam plik .torrent wersji Ubuntu 6.06.1 LTS Alternate install CD :

http://rapidshare.de/files/28991428/ubu … rrent.html

El Presidento , no prawda alternate CD tez jest ale on raczej jest kierowany do osób które maja słabego kompa i instaluja system jak server, a nastepnie zaraz po instalacji jeszcze bez środowiska graficznego doinstalowywyują jakiegos lekkiego menagera okien np. Xfce ;]