Instalacja Ubuntu 7.05 z Live CD

(rolkass) #1

Witam

Wypaliłem ubuntu 7.05 Live CD… zainstalowałem go bez przeszkód na starym kompie i jest OK, a gdy chcę zainstalować na nowym, to nie wiem czemu nie wykrywa żadnych dysków :?

// Poprawiłem tytuł wątku oraz byki.

Kaka’

(Marcinch7) #2

Czy ma on dyski SATA??

(rolkass) #3

na starym jest ATA

na nowym SATA

ma to jakiś wpływ przy instalacji?

(Łukasz14) #4

gdzieś czytałem, że trzeba mieć jakies sterwoniki do dysków SATA żeby zainstalować Linuxa. Moge śię mylić nie jestem pewien

(M Zganiacz) #5

U mnie na Sata poszło bez problemu. Sprawdź bootowanie w biosie.

(rolkass) #6

przecież jak odpaliłem live cd to musiało płytke zabotować :stuck_out_tongue:

poświęciłem nawet jedną partycje(bo myślałem że linux nie widzi ntfs) i była w formacie fat32, nic to nie dało

(Me) #7

Linuxa instaluje sie na innych partycjach niż windowsowe, więc nie bardzo rozumiem Twój powyższy post.

(rolkass) #8

mam 4 partycje 1 windows 2 to różnego rodzaju pliki/programy i jedną(10gb) wolną przestrzeń, chciałem zainstalować na tą partycje linuxa ale program gpartet nie wykrywa dysku(więc nie mogę utworzyć partycji z systemem plików ext)… a żeby zainstalować system musze mu wskazać gdzie ma zainstalować, co nie?

(Morietto) #9

pojawia sie komunikat że nie wykryło dysku czy komunikat że nie wybrano/lub nie znaleziono systemu plików(nie pamiętam jak to było)???na fat 32 sie nie da a na ntfs na 100 % sie nie da spróbuj innej partycji użyć…napisz najlepiej jaką partycję użyłeś do instalacji to wtedy ktoś na pewno będzie wiedział jak pomóc…jeżeli pojawia sie komunikat o systemie plików to dysk wykrywa…jeżeli widzi partycje w tabelach to musi wykrywać z resztą…no bo jak nie wykrywa dysku i pokazuje partycje???

(Artix57) #10

1 swap i 2 w formacie ext3 lub ext2 :stuck_out_tongue: ( te ostatnie to podobno może być jedna)

(Morietto) #11

ext3 też może być jedna :mrgreen: chociaż system informuje że nie wybrano partycji wymiany ale potem i tak wszystko działo ok ;p

(Artix57) #12

ext3 to format :stuck_out_tongue:

(system) #13

Ja mam SATA i wszystko mi wykrywa bezproblemowo…

(Morietto) #14

mi sie wydaje że po prostu nie wybrałeś punktu montowania i w tym problem ;p wpisz / w polu punkt montowania i sie zainstaluje ja też mam sata i poszło(6.06 ,6.10 ,7.04 a teraz mam 7.05) i poszła mandriva…i kubuntu i edubuntu i debian i fedora ;]

tak?? to chyba system plików jest…a jaka to jest ta partycja??

(Artix57) #15

ext3 ( 2 ) to jest na / i na /home :stuck_out_tongue: