Instalacja Ubuntu 7.05 z Live CD

Witam

Wypaliłem ubuntu 7.05 Live CD… zainstalowałem go bez przeszkód na starym kompie i jest OK, a gdy chcę zainstalować na nowym, to nie wiem czemu nie wykrywa żadnych dysków :?

// Poprawiłem tytuł wątku oraz byki.

Kaka’

Czy ma on dyski SATA??

na starym jest ATA

na nowym SATA

ma to jakiś wpływ przy instalacji?

gdzieś czytałem, że trzeba mieć jakies sterwoniki do dysków SATA żeby zainstalować Linuxa. Moge śię mylić nie jestem pewien

U mnie na Sata poszło bez problemu. Sprawdź bootowanie w biosie.

przecież jak odpaliłem live cd to musiało płytke zabotować :stuck_out_tongue:

poświęciłem nawet jedną partycje(bo myślałem że linux nie widzi ntfs) i była w formacie fat32, nic to nie dało

Linuxa instaluje sie na innych partycjach niż windowsowe, więc nie bardzo rozumiem Twój powyższy post.

mam 4 partycje 1 windows 2 to różnego rodzaju pliki/programy i jedną(10gb) wolną przestrzeń, chciałem zainstalować na tą partycje linuxa ale program gpartet nie wykrywa dysku(więc nie mogę utworzyć partycji z systemem plików ext)… a żeby zainstalować system musze mu wskazać gdzie ma zainstalować, co nie?

pojawia sie komunikat że nie wykryło dysku czy komunikat że nie wybrano/lub nie znaleziono systemu plików(nie pamiętam jak to było)???na fat 32 sie nie da a na ntfs na 100 % sie nie da spróbuj innej partycji użyć…napisz najlepiej jaką partycję użyłeś do instalacji to wtedy ktoś na pewno będzie wiedział jak pomóc…jeżeli pojawia sie komunikat o systemie plików to dysk wykrywa…jeżeli widzi partycje w tabelach to musi wykrywać z resztą…no bo jak nie wykrywa dysku i pokazuje partycje???

1 swap i 2 w formacie ext3 lub ext2 :stuck_out_tongue: ( te ostatnie to podobno może być jedna)

ext3 też może być jedna :mrgreen: chociaż system informuje że nie wybrano partycji wymiany ale potem i tak wszystko działo ok ;p

ext3 to format :stuck_out_tongue:

Ja mam SATA i wszystko mi wykrywa bezproblemowo…

mi sie wydaje że po prostu nie wybrałeś punktu montowania i w tym problem ;p wpisz / w polu punkt montowania i sie zainstaluje ja też mam sata i poszło(6.06 ,6.10 ,7.04 a teraz mam 7.05) i poszła mandriva…i kubuntu i edubuntu i debian i fedora ;]

tak?? to chyba system plików jest…a jaka to jest ta partycja??

ext3 ( 2 ) to jest na / i na /home :stuck_out_tongue: