Instalacja ubuntu 7.10 na ibm r30

(Nkamil1555) #1

Witam! !!

(kamil_w) #2

7.10? A możesz napisać co cię skłania do instalacji dystrybucji sprzed 2 lat? Pamiętam, że ja podczas instalacji musiałem uruchomić liveCD z opcją -irqpoll (kliknąć F6 i dopisać właśnie -irqpoll na końcu wyświetlonej linii).

Polecam LinuxMint 7 - bazuje na Ubuntu 9.04 i działa w nim wszystko "out-of-box", a przynajmniej powinno. Ma doinstalowane różne pache, flasha, javę, kodeki, windowsowe sterowniki wi-fi.

(mati75) #3

nie powiedziłbym :stuck_out_tongue:

(kamil_w) #4

Sprawdzałeś? Osobiście zainstalowałem go na Asusie EeePC901 i WSZYSTKO DZIAŁA. Włącznie z touchpadem i jego funkcją multi-touch. Sterowniki do dźwięku są, do grafiki są, compiz działa od początku i w razie potrzeby można go w prosty sposób wyłączyć, sa kodeki, java, flash, sterowniki do karty wi-fi (przez ndsiwrappera), kamerka działa... czego chcieć więcej?

(mati75) #5

Dla początkującego użytkownika nic więcej nie trzeba, ale nie każdemu tak bez problemowo idzie.

(kamil_w) #6

Mimo wszystko dam sobie nogę obciąć, że mniej problemów będzie z wersją 9.04 niż z 7.10 :wink:

(roobal) #7

Czasami trzeba użyć opcji kernela noapic lub noacpi i innych, ale nikt z nas nie będzie wiedział dopóki nie spróbujesz zainstalować. Gdy pojawią się błędy pisz na forum, ktoś da znać co dalej robić.

Pozdrawiam!