Instalacja ubuntu 7.10 na ibm r30

Witam! !!

7.10? A możesz napisać co cię skłania do instalacji dystrybucji sprzed 2 lat? Pamiętam, że ja podczas instalacji musiałem uruchomić liveCD z opcją -irqpoll (kliknąć F6 i dopisać właśnie -irqpoll na końcu wyświetlonej linii).

Polecam LinuxMint 7 - bazuje na Ubuntu 9.04 i działa w nim wszystko “out-of-box”, a przynajmniej powinno. Ma doinstalowane różne pache, flasha, javę, kodeki, windowsowe sterowniki wi-fi.

nie powiedziłbym :stuck_out_tongue:

Sprawdzałeś? Osobiście zainstalowałem go na Asusie EeePC901 i WSZYSTKO DZIAŁA. Włącznie z touchpadem i jego funkcją multi-touch. Sterowniki do dźwięku są, do grafiki są, compiz działa od początku i w razie potrzeby można go w prosty sposób wyłączyć, sa kodeki, java, flash, sterowniki do karty wi-fi (przez ndsiwrappera), kamerka działa… czego chcieć więcej?

Dla początkującego użytkownika nic więcej nie trzeba, ale nie każdemu tak bez problemowo idzie.

Mimo wszystko dam sobie nogę obciąć, że mniej problemów będzie z wersją 9.04 niż z 7.10 :wink:

Czasami trzeba użyć opcji kernela noapic lub noacpi i innych, ale nikt z nas nie będzie wiedział dopóki nie spróbujesz zainstalować. Gdy pojawią się błędy pisz na forum, ktoś da znać co dalej robić.

Pozdrawiam!