Instalacja Ubuntu 9.04

Obecnie posiadam Ubuntu 8.10. Mój komputer to AMD 64 3500+ 1GB Ram i GeForce 7600 GT, tak więc czy jest sens instalacji 64 bitowego Ubuntu? Chodzi o świeżą instalację. Chciałbym też zainstalować Ubuntu na tym nowym systemie plików który znacznie przyspiesza włączanie systemu.

W ogóle Ubuntu DSL dobrze działa na 9.04 64 bit? Są w ogóle jakieś większe problemy z tym systemem w stosunku do wersji 8.10?

Edit:

Przy okazji jak całkowicie usunąć wersje 8.10? Tzn żeby nie było potem pokazywane do wyboru podczas wyboru systemów.

Za mało RAM-u, lepiej zostać przy 32-bit.

Nie odnotowałem.

A czy 64 bit rzeczywiście coś wnosi?

Tak, chociażby możliwość alokacji większej ilości pamięci.

A czy w codziennym użytkowaniu była by jakaś różnica?

tak różnica by była taka że jeśli masz ponad 4GB RAM to była by cała pamięć wykorzystywana, 32 bitowy system potrafi zaadresować tylko 4GB RAM

ponad to aplikacje 64bitowe zazwyczaj działają szybciej niżeli 32

W takim razie opłaca się instalować Ubuntu 9.04 na tym nowym systemie plików?

chodzi c o ext4, to teoretycznie wedle opisów w sieci można wnioskować że opłaca się, a na pewno nie zaszkodzi.

Ja osobiście czekam do wersji 9.10 ze zmianą systemu plików. Wersja z Ubuntu 9.04 może w rzadkich przypadkach powodować utratę danych (choć rzecz jasna taka możliwość istnieje zawsze na każdym systemie plików. Powiedzmy, że w przypadku ext4 w wersji z Ubuntu 9.04, a tym samym z Linuksa 2.6.28, prawdopodobieństwo tego jest nieco większe).

Poczekam w takim razie z tą instalacją do wyjścia stabilnej 9.10

moim zdaniem nie warto czekać! Gdy by nie problem ze sterownikami sam jechałbym na 9.04 i ext4! fajnie sie na nim pracowało i system pracował sporo szybciej