Instalacja Ubuntu bez Unity - na Gnome


(system) #1

Czy jest możliwa instalacja Ubuntu Lts które niedługo sie pojawi bez Unity tylko na "starym" Gnome.


#2

Jest możliwa instalacja gnome classic po instalacji systemu:

http://www.omgubuntu.co.uk/2012/03/gnom ... r-changed/

Ale generalnie nie widzę powodu, Unity w 12.04 jest szybkie i stabilne (nawet Compiz nie sprawia problemów :o ), a po instalacji Ubuntu Tweak możesz zmieniać temat okien, ikon oraz wiele innych opcji w łatwy i przyjemny sposób.


(system) #3

@Gutigen dzieki za informacje, u mnie Unity pokazywało" komunikat że karta graficzna jest za słaba i coś tam coś tam :slight_smile: dlatego szukam zamiennika obecnie pracuje na KDE i wszystko jest ok.


(-Łukasz-) #4

Unity w Ubuntu 12.04 pracuje znacznie lepiej :slight_smile:


#5

No to ewentualnie jest jeszcze Unity 2d, wersja bez bajerów graficzny (compiza etc). W menu logowania masz opcje wyboru, od razu po instalacji :slight_smile:


(-Łukasz-) #6

Już o tym nie pisałem, ale oczywiście - jest taka możliwość.

Możliwe, że trzeba zainstalować własnościowe sterowniki. Najlepiej posłuż się automatem - "Dodatkowe sterowniki". Jeżeli CI coś znajdzie, zainstaluj (w przypadku kart ATI może czasem przynieść odwrotny efekt, tzn. sterowniki własnościowe nie obciążają tak systemu jak otwarte; widziałem taką sytuację).


(roobal) #7

W nowym systemie bedziesz mógł bez problemu zainstalować Gnome (oczywiście chodzi o Gnome3) i dostępna w nim jest sesja Gnome Classic, zwana też Fallback, która przypomina Gnome2 lub zainstalować fork Gnome2, czyli Mate.

Może to tylko moje subiektywne odczucie, ale pomimo opinii, że KDE jest zasobożerne, to mi się wydaje, że KDE jest bardziej wydajne, niż Gnome. Oczywiście nikogo do niczego nie namawiam :wink:

Pozdrawiam!


(system) #8

Dzięki za rady poczekam aż pokaże się stabilna wersja i będę testował :slight_smile: a tymczasem Wesołych Świąt :slight_smile: