Instalacja ubuntu na netbookach z seri Eee Pc

Czy może ktoś z was próbował instalować ubuntu na tych asusach ?

Ostatnio nabyłem takowy w tmobile ( X101CH) z internetem mobilnym i zastanawiam sie nad przesiadką bo na win7 ten 1gb ram czasem męczy.

Jak jest z obsługą hotkey i modemu ?

Ja mam od ponad 3 lat netbooka Asus EeePC 1000HE (z Windows XP Home), od razu po zakupie wymieniłem kość pamięci z 1 GB na 2 GB - i to samo Ci szczerze sugeruję zrobić - sprawdź, czy u Ciebie max to 2 czy może 4 GB - pamięć RAM jest obecnie bardzo tania , potem wymieniłem dysk z 160 GB (5400 obr./min.) na 500 GB (7200 obr./min.) - Ty możesz swój wymienić na jakiś SSD bo staniały. No i system chodzi szybko i nie narzekam. Fakt, Windows 7 ma większe wymagania - ale daje radę. Jako ciekawostka powiem Ci, że miałem na tym netbooku postawiony jakiś czas temu system Windows 7 Ultimate 32-bit (legalny), potem miałem też go na maszynie wirtualnej (do testów) - działał, wolno, ale działał. Miałem też Ubuntu 10.04 (chyba) i działało bardzo dobrze.

Więcej informacji o modernizacji mojego netbooka możesz przeczytać tutaj: http://programistrz.pl/ciekawostki/asus-eeepc/

EDIT: ze specyfikacji na stronie producenta wyczytałem straszną rzecz:

Tak słyszałem już wczesniej o tych wbudowanych pamięciach.

Pablo_Wawa a jak z działaniem hotkeyów ? Jest pod to sterownik ?

Szczerze mówiąc, to nie wiem, ale najnowsze Ubuntu pewnie da radę. Już nie pamiętam jak miałem u siebie starszą wersję (10.04) - chyba mi one działały, ale 100% pewności nie mam.

Zawsze możesz wypróbować wersję LiveCD (teraz LiveDVD), po przerobieniu na bootowanego pendrive’a: http://linuxiarze.pl/instalacja_usb_linux/ lub http://linuxiarze.pl/instalacja_usb_windows/

Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, byś miał na jednym dysku oba te systemy operacyjne - z tym, że musisz zwolnić trochę miejsca na dysku dla Linuksa (jakaś wolna partycja, albo nawet dwie - mogą być nawet na partycji rozszerzonej).

Mam Asusa 1005px - Debian Squeeze FluxBox .

Myślę że Ubuntu + LXDE = Lubuntu powinno ładnie pracować ( testowałem 11.04 PL )

Lubuntu 12.04 PL Remix