Instalacja ubuntu na pendriv'e

Siemka ;d

mam pendriv’a oraz malinową mandarynkę

i chciałbym sie dowiedzieć jak zainstalować na tym penie ten system że przy uruchamianiu było konto użytkownika itd.

żeby to było zainstalowane jak na normalnym dysku :wink:

nie chodzi mi o żadnego live gdzie zresetuję komputer i mi wszystkie dane się usuwaja choć przy instalacji tego bylo ile mam miejsca przeznaczyć na swoje pliki ; )

pendrive ma ograniczoną ilość zapisu danych. jeśli zainstalujesz na niego system i będziesz regularnie korzystał, to z całą pewnościa bardzo szybko wyczerpiesz żywotność. na pendrivie najlepiej trzymac ważne dokumenty. można też zrobić bootowalny usb z linuxem

http://www.pendrivelinux.com/

To trzeba tak samo instalować ,dwie partycje / i swap gruba wybieramy na pendrive i dysk pozostanie nienaruszony .Pliki tymczasowe należy ustawić do ram coby pena odciążyć i doinstalować co tam komu odbywa się to wolniej niż na dysku pen tak z 4 i więcej GB najlepiej z max wartościami odczyt zapis jaki wymyślili .

Jest pewien sposób, uruchamiasz Ubuntu w VirtualBoxie i instalujesz na penfriva

Przy pomocy Ubuntu USB Disk Creator można zrobić LiveUSB z możliwością zapisu sesji tak, jakby system był zainstalowany. Jednak instalacja i ogólnie aktualizacja systemu zainstalowanego na pendrajwie czy instalacja dodatkowego oprogramowania potrafi trwać wieki z racji niskich transferów odczytu/zapisu w stosunku do dysku twardego, gdzie na dysku może to zająć kilka minut, a na pendrajwie nawet kilkadziesiąt.

Pozdrawiam!

Pod tym linkiem masz Universal USB Installer - program, który pomoże ci zainstalować na pendrivie twoje Ubuntu 10.10 - Malinową Mandarynkę - w kroku nr. 4 wybierasz ile chcesz przeznaczyć na swoje pliki i katalogi - pomniejszając o wykorzystane na obraz Ubuntu (około 850 MB) - czyli przy pendrivie 4GB - dajesz suwakiem na 2,7GB - formatowanie trochę trwa - i masz z pendriva swoje Ubuntu i swoje zachowane ustawienia - możesz też dogrywać nowe programy i gry.

Ludzie, poco wynajdujecie koło od nowa? Przecież w Ubuntu dostępny jest kreator LiveUSB, który robi dokładnie to samo i może to zrobić nawet w trybie LiveCD, nie potrzeba do tego w ogóle Windowsa czy zainstalowanego na dysku Linuksa.

Pozdrawiam!

a jak zrobić żeby na linuxie live z zapisywanymi danymi

można zrobić by był internet bezprzewodowy lecz to potrzebuje sterowników a sterowniki w tym problem nie chcą się wgrać bo kablem mogę ale to musze kombinować z kablem po całym domu ;/

Podlacz pena tam gdzie masz internet dolacz do pena sterownik swojej bezprzewodowki, ustal polaczenie za pomoca kreatora polaczen i to chyba na tyle, ale chyba to jest juz temat na nastepny post prosze wyedytuj ten post na solved jesli mozesz bo pomaga przegladac forum i zrob nowy temat pzdr.